Skocz do zawartości

e61 doposażenie radaru/tempomatu aktywnego (ACC)


Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Mam pytanie odnośnie doposażenia ACC. Znalazłem już temat o tym tutaj:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=271862


Ale temat jest z 2015 roku i dotyczył serii e90, więc mogło się sporo zmienić pod względem ceny takiej zabawy, no i ja mam e61, widzę, że na zegarach jest wskazanie ACC przedlift (chyba seryjnie montowali takie same zegary), więc może cena też będzie niższa.


Czy jest ktoś tutaj na forum kto wie, orientował się lub robił takie doposażenie i wie co potrzeba w e60/e61, aby to zrobić i jak to wygląda cenowo?


Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potrzebujesz :

radar

manetkę

wiązkę

pompę ABS - ACC

kodowanie

kalibracja

Cena zależy od okazji , powinno wystarczyć 1000 zł .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Czyli koszty nie są aż tak wysokie. Czyli jakbym to zakupił to dobry elektromechanik da sobie z tym radę? Czy muszę mu jakieś schematy poszukać?

Ta wiązka jest jakoś specjalnie zakończona czy elektromechanik by sobie z tym poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma wielkiej filozofii z podłączeniem , schemat zależy od rocznika .

Jaki masz rok i miesiąc produkcji ?

Jaki zderzak przedni - zwykły czy M ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam serdecznie i jeśli jest możliwość pomocy od kolegi malysz1976 czy kolegów którzy są w tym temacie obeznani w przeróbce z zwykłego tempomatu na aktywny ale z funkcją Stop &Go tu nie wiem czy podałem poprawnie nazwę? oraz z konkretnymi wskazówkami kodowania. Chodzi o BMW E60 530D 2006R NR VIN: WBANR710X0CR07160 i tu potrzebuję pomoc w udostępnieniu schematu co szczegółowo jest potrzebne a dodam że mam wersję jak by i przed i po listową sam nie wiem?. Jest chyba poprawnie podaję Aktiv Sterling w sumie potrzebuję wszystko co jest potrzebne do doposażenia zderzak przód tył są zwykłe natomiast fabrycznie mam sporo wyposażenia jak by z lifta przejściówki tak myślę lub się mylę a wielu tak twierdzi.


Z góry za pomoc bardzo dziękuję i proszę o informację na e-mail: motochrapek@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.