Skocz do zawartości

m57n2 wysoka temperatura plynu?


WojciechG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy temperatura plynu przy dzisiejszych temperaturach w :


- miescie 94-97 stopni

- za miastem 93-97

- autostrada 97-100

- przy wypalaniu dpf 100-105~


jest normalna? wszedzie czytam ze optymalna temperatura plynu dla tego silnika to 88-92 stopnie. wymienilem 3 termostaty, nowe wisko, klima dziala. w lecie na trasie do chorwacji i po samej chorwacji przy 35* bylo tak samo. temperatura sprawdzana w tescie nr.7


a jak jest u was? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp robocza silnika to 90stopni w miescie w korkach moze byc troche wieksza lub przy butowaniu i wypalaniu dpf wiadomo wedlug mnie temp w normie :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, odkopię temat. Może jestem przewrazliwiony ale, wymieniłem termostaty na ori z aso i tu zonk, temp jeszcze wyższa niż na zamiennikach. Układ odpowietrzony, węże nie są twarde, płynu nie wyrzuca, nie ubywa i jest czysty. Jedyne co zauważyłem to zmniejszone spalanie według komputera aż o jeden litr. (stała trasa od kilku lat) pytałem w ASO to temp 100 stopni to temp idealna i DDE zmniejsza w tej temp dawkę paliwa) nie zauważyłem żeby silnik był przegrzany, pracuje cicho, równo i Bez objawów gorącego silnika. Czujnik temp podmieniony i bez zmian. Wisko spina tylko w korku w letnich temperaturach lub dzisiejszych ale przy mocniejszym deptaniu od swiatel do swiatel ale a z reguły to jeżdżę jak emeryt.


Dać sobie spokój i temp 88-92 stopnie wsadzić w buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.