Skocz do zawartości

Rabaty na nowe X3


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, wehyr napisał(a):

kiedy będzie nowe x3?? jakaś data jest znana ?? 

Oficjalna chyba nie ale wszystkie doniesienia mówią o połowie 2024. Już to czuć w powietrzu. Auta testowe pojawił się na ulicach itd.
 

Cytat

 

G45 X3

  • In production 08/24-10/33
  • This is the traditional X3 with gas, diesel, and hybrid versions. The full EV role is going to the Neue Klasse. There will still be X3M (G97).
  • Potential model names: X3 20, X3 20 xDrive, X3 20d xDrive, X3 30 xDrive, X3 30e xDrive, X3 40d xDrive, X3 M50 xDrive.
  • Intro models: Worldwide 30ex, M50x, and two of the non-M gas or diesel (tbd); US 30x and M50x.
  • No new engines, making a step up in luxury (standard comfort access, optional Iconic Glow exterior like on the next 5 series, fancier interior materials, driver aids matching the current X5 - also means no L3 autonomy, the best audio is still HK, ID8 dash).
  • M50x specifics: standard M Sport suspension (adaptive optional), standard Iconic Glow, 20" wheels, and the usual M interior and exterior parts.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem od handlowców, że połowa roku, a pod koniec już może będą w salonach. Tylko pytanie czy będzie taką tragedią jak nowa 5 pod względem braku jakości i wysokiej ceny za podstawowe modele… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.12.2023 o 14:28, arj1989 napisał(a):

A ja zapytam o to finansowanie jeszcze. Jeżeli ktoś jest na ryczałcie i nie ma możliwości wrzucania zakupu, sprzedaży w koszty, jedyna korzyść, że może odliczać VAT to jakie parametry leasingu będą najkorzystniejsze?

To zależy od wielu czynników... Jestem w podobnej sytuacji. Zakładam że 50% VATu odliczasz jak większość JDG. Generalnie im krótszy leasing/wyższa wpłata tym lepiej i tańszy leasing ale blokujesz kapitał w kawałku metalu z plastikiem. 😄 Nie da sie na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie bo za mało info podałeś a wszystko zależy od sytuacji finansowej i prywatnej, planow na przyszlosc, etc.

Ostatnio sprawdzałem kilka ofert na auto za ok 400k w konfiguracji 20% wpłaty, 19% wykup (maks), 5 lat (czyli jedna z droższych opcji) to całkowity koszt leasingu (bez ubezp.) wyszedł równo 120%.

Dużo i nie dużo... Moja filozofia jest taka... Jak kasa ma leżeć na koncie to lepiej kupić jak najszybciej (o ile ma się wystarczającą ilość VAT do odliczenia VATu auta). Jeśli wiem że mogę potrzebować tej kasy na coś innego (np. zakup działki, budowa, etc.) to lepiej mniejsza wpłata i niższe raty i wiekszy wykup żeby kiedyś okazja nie przepadła. Ja akurat inwestuję większość wolnych środków na bieżąco bo nie lubię mieć gotówki/kasy na koncie. Zrobiłem więc proste wyliczenie z którego wyszło, że mając te 400k na auto to jeśli przez te 5lat wspomnianych wyżej będę w stanie inwestować otrzymując średniorocznie 5-6% stopy zwrotu (uwzględniając pomniejszający się kapitał o pierwszą wpłątę i comiesięczne raty oraz podatek od zysków kapitałowych) to nawet przy tak drogim leasingu jak ten wyżej (120%) wychodzę po 5 latach na zero (tj. zyski z kapitału pokryją koszt leasingu - magia procentu składanego). Wystarczy jak postaram się nieco więcej niż te 6% żeby tak długi leasing mi się opłacił, i.e. durne pasywne S&P500 średniorocznie 10%. A w tych obliczeniach nie uwzględniłem nawet inflacji czy spadku siły nabywczej PLN w stosunku do EUR/USD/CHF/GBP. Tak więc ja rozciągam leasing jak najbardziej się da i niech pieniądze pracują a kredyt zjada mi inflacja 😛 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2023 o 09:39, wehyr napisał(a):

kiedy będzie nowe x3?? jakaś data jest znana ?? 

start produkcji G45 w USA to sierpień 2024, pierwsze auta bedą pod koniec października

Edytowane przez cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, pwnsoon napisał(a):

Podobno jest ostatni tydzień na zaklepanie g01, po czym kończą przyjmować zamówienia.

To samo dzisiaj usłyszałem od dealera. Jutro jadę zaklepać M40i. Szkoda, że z tej okazji nie dają jakichś lepszych rabatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pwnsoon napisał(a):

Podobno jest ostatni tydzień na zaklepanie g01, po czym kończą przyjmować zamówienia.

To informacja od dilera?

Mam pytanie, czy ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć? Bo przyznam, że chciałem złożyć zamówienie, ale pod koniec marca.....😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

To informacja od dilera?

Mam pytanie, czy ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć? Bo przyznam, że chciałem złożyć zamówienie, ale pod koniec marca.....😶

Znajomy rozgląda się za X4. Dealerzy już informują klientów, że mają czas do końca lutego na składanie zamówień. Potem pewnie będzie tak, że nie będzie gwarancji, że zamówienie zostanie wykonane. 
 

To podobno wygląda tak, że w pewnym momencie fabryka planując produkcję klepie zamówienia i w pewnym momencie zaczynają już resztę odrzucać, kiedy zaplanują użycie części do końca stanu magazynowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rok z Bagien napisał(a):

To informacja od dilera?

Mam pytanie, czy ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć? Bo przyznam, że chciałem złożyć zamówienie, ale pod koniec marca.....😶

tak info od dilera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a ja zaprzeczam , lol to jakaś chora nagonka , cytuję swojego handlowca :

 

zmówienia na x3 można wprowadzać jeszcze przez 2 max 3 miesiące nic nie piszę że musi to być ten tydzień i że tylko wtedy jest gwarancja , ale nie zamierzam się sprzeczać ....

 

Jaki rabat dostaliście na x3 nie wiem 40i przez chwilę myślałem nad zmianą x1 ale ma dopiero rok ....

na dzień dobry dostałem do produkcji 14% ile więcej macie to przeliczę sobie kalkulację , może niewiele dołożę i sprzedam nowe x 1 😉 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 20.02.2024 o 14:24, wehyr napisał(a):

a ja zaprzeczam , lol to jakaś chora nagonka , cytuję swojego handlowca :

 

zmówienia na x3 można wprowadzać jeszcze przez 2 max 3 miesiące nic nie piszę że musi to być ten tydzień i że tylko wtedy jest gwarancja , ale nie zamierzam się sprzeczać ....

 

Jaki rabat dostaliście na x3 nie wiem 40i przez chwilę myślałem nad zmianą x1 ale ma dopiero rok ....

na dzień dobry dostałem do produkcji 14% ile więcej macie to przeliczę sobie kalkulację , może niewiele dołożę i sprzedam nowe x 1 😉 

jednak zamówienia do piątku tylko 😜

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piątkiem to bym nie przesadzał.:classic_biggrin:

W sobotę też można zamawiać. Z czego skorzystałem. Niestety, ale poziom rabatowania nie jest spektakularny, ale udało się krzynkę więcej niż pisał @wehyr. Zamiast odwrotu klientów od "starego" modelu jest zgoła inaczej. Jakby tak chcieć kupić "na dzisiaj" to nie za bardzo jest co. Część dilerów nie ma nawet takiej X3 do jazd (np. Łódź).

Cóż, bida edyszyn 20d, zamówiona. :classic_cool:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.