Skocz do zawartości

[E46 328i] Olej na dolewke


Siumkaj

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, szybkie pytanie, zapaliła się żółta kontrolka od oleju i nie chce zgasnąć. Stan oleju jest ok, może trochę poniżej środkowego wcięcia na bagnecie, ale jest wmiare ok nie wiem czemu się zapaliła, ale mam trasę do zrobienia dzisiaj jakieś 200km i muszę dolać oleju

Wszystkie sklepy pozamykane i nie mogę dostać nigdzie zalanego u siebie motula 5w30 xclean. Muszę kupić i dolać olej na typowej stacji np Orlen lub circle k pytanko jaki olej moge kupić i dolać? Chodzi mi o zwykły olej, dostępny na stacji benzynowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro poziom oleju jest ok to nic nie da jeśli to dolejesz. Prawdopodobnie padł czujnik oleju tylko że on powinien zapalić się na kilka sekund i zgasić się

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, padł mi kiedyś to miałem identyczne objawy jak piszesz. Zmieniłem i był spokój, w grudniu będę zmienial olej to czujnik też wymienię na nowy. Ale pytanie jakiego oleju ze stacji mogę bezpiecznie dolać do motula 5w30. Po świętach i tak będę zmieniał, póki co to ma być rozwiązanie tymczasowe. Może faktycznie brakuje kilku ml i się zapala, jak nie doleje to nie będę w 100% pewny, że to czujnik. Chyba, że auto pokazuje taki błąd dlatego, że po ostatniej wymianie nie kasowałem inspekcji i jest już chyba -10000km od ostatniej kasacji inspekcji i tak świruje i sygnalizuje, że już czas na zmianę oleju xd. No nie wiem sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po zgaszeniu silnika kontrolka świeci się jeszcze przez jakiś czas?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To oznacza mała ilość oleju, w jaki sposób sprawdzasz? Kilka minut po zgaszeniu rozgrzanego silnika? Po odpaleniu kontrolka nie świeci się? Jakiej firmy masz czujnik poziomu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam zawsze na zimnym silniku, na równej powierzchni.

Po odpaleniu kontrolka zapala się po ok minucie.

Czujnik poziomu oleju firmy SKV (chyba nawet Ty go polecałeś, ale mogę się mylić :D) wymieniany rok temu w grudniu przy zmianie oleju.

Dzisiaj kupię litr oleju i doleję i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej sprawdza się 5 minut po zgaszeniu rozgrzanego silnika, nie na zimno. Zawsze polecam hella (to samo co ori), skv to eksperymentalnie założyłem znajomemu, który chciał budżetowo i działał.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujnik szlak trafił, jak jest świeży to oddaj na gwarancji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmieniany był z olejem w grudniu zeszłego roku, więc nie ma gwarancji.

Wczoraj wieczorem jechałem do sklepu to kontrolka się paliła, a jak wyszedłem wsiadłem na parkingu pod sklepem do auta, odpaliłem to się nie zapaliła.

Dzisiaj rano też podobna sytuacja. Siadam rano w garażu, odpalam po wyjeździe z garażu się zapaliła, później na światłach zgasiłem i odpaliłem auto to się nie zapaliła. Teraz po przyjeździe do pracy sprawdziłem stan oleju 10minut po zgaszeniu auta stan ok, odpalam auto nie zapala się. Mam wrażenie, że zapala się tylko przy zimnym silniku, a na rozgrzanym już nie pali się. Zobaczymy o 15 jak będę wracał do domu i silnik będzie zimny ciekawy jestem czy się pojawi. Będę meldował :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprawa wygląda tak - stan oleju z rozgrzanym silnikiem sprawdzany 5-10 minut po zgaszeniu auta jest idealnie równy z górnym wcięciem na bagnecie.


f6c666a28b36c5a9


Jakby zdjęcie sie nie ladowalo tu bezposredni link:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f6c666a28b36c5a9

 

Kontrolka pojawia się przy zimnym silniku, kiedy auto nie złapie jeszcze temperatury. Gdy wskazówka stoi pionowo, a ja wyłączę i włączę samochód kontrolka po ok 20-30 sekundach czasami się w ogóle nie zapali, a czasami zapali się i po 30 sekundach się wyłączy. Kiedy jednak już się świeci, a ja zgaszę samochód to pali się przez 20-30 sek i gaśnie. A wiec jezeli stan oleju jest taki jak na zdjeciu to raczej na 100% można obstawić uszkodzony czujnik poziomu oleju? Czy może być też jakieś inne cholerstwo? Dolałbym jeszcze z 0,5 litra oleju dla pewności, no ale i tak wydaje mi się, że jest go pod sam korek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie dolewaj, czujnik świruje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.