Skocz do zawartości

BMW 5 GT 530D dym w kabinie kierowcy, smierdzi gumą...


Robert197425

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o podpowiedź bo i tak muszę udać się do warsztatu żeby to zdiagnozowano. Otóż po raz drugi zdarzyło się że pojawił się dym w kabinie smierdzi gumą lub olejem sam już nie wiem :cry2: Martwię się bo auto kupiłem nie dawno i takie rzeczy się dzieją. Zatrzymuje się na chwile jak to się pojawi, przewietrzę auto, wyłączam silnik i po chwili jest ok. Jak kupiłem auto to miał bardzo zapocony zbiornik od wspomagania, przy wymianie płynu mówiłem o tym panom mechanikom ale wytarli szmatka i mówią że jest ok :duh: Czytałem o pękniętych kolektorach, ale gdybym tak miał to chyba smierdziało by spalinami i działo się tak non stop.Dziś jechałem z synem do logopedy zrobiłem jakieś 80 km i wszystko było ok, zwolniłem na rondzie i pojawił się dym aż mały się przestraszył i musiałem zjechać na pobocze. Dzieje się tak jak zwolnię, albo jadę wolno, tylko tego dymu w kabinie jest naprawdę sporo i to mnie martwi. Może ktoś coś podpowie bo ręce opadają :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego dobrze by było abyś zdjął górne obudowy silnika i zobaczył takie miejsca jak

- pokrywa zaworów,z lewej strony silnika ,olej może kąpać na kolektor wydechowy.

- chłodniczka EGR ,jest najczęściej nieszczelna od spodu.

- no i przejrzeć kolektor ssacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umówioną wizytę na wtorek, wymieniam świece bo "ciężko" pali, mają się temu przyjrzeć przy okazji. Zobacze co powiedzą , napisze jeśli kogoś to interesuje :?:

Korzystając z okazji to zapytam czy ktoś nie ma nakładek progowych z podświetleniem led oraz zamka drzwi kierowcy z dociągiem. Szukam tych rzeczy bo w moim aucie nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak każdemu kto ma problem z samochodem? Za takie rady bardzo dziękuję, zachowaj je dla siebie proszę! Zastanawiałem się czy pisać na tym forum z uwagi na takie wlaśnie komentarze, które tak naprawdę nic nie wnoszą. Samochód kupiłem po sprawdzeniu przez firmę autotesto. Wszystko było ok poza dociągiem drzwi u kierowcy i nie świecącymi nakładkami progów z lewej strony. Mam nadzieję że jak tobie coś się zepsuje w aucie nie będziesz pytał na forum bo przecież dogłębnie sprawdziłeś samochód. Zresztą proszę administratora o zamknięcie tematu bo szkoda nerwów i czasu na pisanie. Wszystko wyjaśnione proszę o zamknięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piszesz tak każdemu kto ma problem z samochodem? Za takie rady bardzo dziękuję, zachowaj je dla siebie proszę! Zastanawiałem się czy pisać na tym forum z uwagi na takie wlaśnie komentarze, które tak naprawdę nic nie wnoszą. Samochód kupiłem po sprawdzeniu przez firmę autotesto. Wszystko było ok poza dociągiem drzwi u kierowcy i nie świecącymi nakładkami progów z lewej strony. Mam nadzieję że jak tobie coś się zepsuje w aucie nie będziesz pytał na forum bo przecież dogłębnie sprawdziłeś samochód. Zresztą proszę administratora o zamknięcie tematu bo szkoda nerwów i czasu na pisanie. Wszystko wyjaśnione proszę o zamknięcie.



Tylko czekałem na taki komentarz..... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "temsky740" widać po ilości postów że posiadasz pan (specjalnie z małej litery :norty: ) jakąś tam wiedzę, więc naprawdę szkoda marnować taki dorobek na głupoty jakie wypisujesz, PROSZĘ nie idź tą drogą :nienie: Jak chcesz pomoc pomóż jak nie, to nie wypisuj swoich mądrości bo nikogo twoje filozofowanie nie interesuje. Kupiłem co kupiłem i g... ci do tego. Żona dała mi radę żebym dał sobie z tym spokój bo nikt przez internet nie naprawi samochodu, i takich rad należy słuchać. To tyle, nie odpisuje więcej bo nie chce nikogo obrazic , jesteśmy dorośli i tak się traktujmy. Dziękuje za dobre rady jakie mi tutaj udzielono i za te głupie również. Pozdrawiam - posiadacz szrota :cool2: PS. kto mi zabroni jeździc szrotem :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powodem takiego stanu rzeczy była nieszczelna pokrywa zaworów, olej kapał na kolektor co było powodem dymu. W trasie nie było problemu bo dym był "przeganiany" pod auto, w momencie gdy auto jechało wolniej dym był zasysany do środka przez nawiew. Usterki dawno zostały usunięte lecz z uwagi na dziwne komentarze zrezygnowałem z zamieszczania odpowiedzi.

PS. Podziękowania dla Pana Burza1234. Jest to ostatni post jaki zamieściłem na tym forum. Pozdrawiam wszystkich gorąco, cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.