Skocz do zawartości

KONTROLKI ABS/RECZNY/TRAKCJI/CISNIENIA OPON


KRYSTIAN1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,



Jestem posiadaczem F30 2013r 320d x drive 184km. Auto kupiłem niedawno ok. miesiąc temu i pojawił się problem.

Wyświetlają mi się kontrolki od abs/czujnika cisnienia opon/recznego/trakcji.


Link do zdjęcia z deski:


https://ibb.co/BKdF59V


Poprzedni właściciel wymieniał czujnik abs to najwidoczniej nie pomogło.

Mechanik stwierdził łożysko, które wymieniłem i faktycznie pomogło, ponieważ rzadko się teraz zapala ale sporadycznie najczęściej rano na zimnym silniku. Zazwyczaj 2-3 razy dziennie się zapali i zgaśnie za 30 sekund.

Przed wymianą łożyska po wykasowaniu błędu wystarczyło ruszyć kołem i się zapalało.


Może ktoś rozwiązywał ten problem i podpowiedziałby co można zaradzić, bo już sie główkujemy wraz z mechanikiem co to może być i jak narazie bez skutku.



Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś już miał taki problem.



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka choinke jakas chwile po zakupie... U mnie przestawal dzialac twmpomat, zmiany przelozen skrzyni na eco, czy sport... Okazalo sie, ze trzeba bylo dolac doslownie 50 ml plynu hamulcowego. Przy startych klockach, poziom plynu opada. Byl na min. Dolalem niecala 50tke i problem nie wrocil do dzis dnia - plyn dolewalem w lutym 2019.
F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy jest ok.


Nie mam objawów jak na filmiku.


Poproszę mechanika o kody błędów nie mam komputera aktualnie jeżdżę autem co jakiś czas się pokażę.



Jeszcze zapytam czy jest taki sam numer katalogowy czujnika ABS przedniego. Mam na myśli lewy czy prawy jest taki czy się czymś różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w E91. (Opisałem w dziale E90)

U mnie powodem były zaśniedziałe styki w skrzynce bezpieczników. (Błąd-niskie napięcie. Dobrze, że nie wymieniłem akumulatora).

Przyczynę wykryłem przypadkiem sam i gdy usterka się pojawiała doginałem nóżkę jednego z bezpieczników. Po kilku latach mechanik wymontował skrzynkę, dokładnie wyczyścił ze śniedzi, chyba przelutował gdzie potrzeba. Usterka znikła na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.