Skocz do zawartości

E87 - 12v po wlozeniu kluczyka


niepowiem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie może nie widizałem takiej wersji ale ja nigdy na warsztacie nie miałem e87 ze stacyjką.


A jeżeli chodzi o pilot to zapomnij że złapiesz tam jakiś prad. pod który wepniesz radio. Przecież tam jest sama taśma a wszelkie uruchomienie zapłonu z tego punktu odbywa sie uruchomieniem innych rzeczy sygnałem CAN.

Jezeli masz navi to szukałbym tam. Bo w wersjach z navi po włożeniu pilota ona sama odrazu sie otwiera. A wszelkie sterowanie radiem jest z tamtąd wiec działa to tak jak Ty potrzebujesz. Znajdę potem chwile to popatrzę na schemacie z czego to leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło oczywiście o gniazdo pilota, jeżeli jest tam taśma to rzeczywiście będzie kiepsko.



Ja bym szukał w skrzynce przy ECU tam na pewno jest odpowiedni sygnał. A w BMW zawsze jest jakiś otwór ze skrzynki do wnętrza.


W starych BMW plus po zapłonie był zielonym grubym kablem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest jakas masakra. BMW udostępnia wszystkie schematy, a nikomu nie chce się tam zajrzeć :duh:

Szukamy czegoś co nazywa się TERMINAL 15, czyli sygnału po włożeniu kluczyka. Niestety w przypadku serii E8x jest to niewiele urządzeń.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/wiring-functional-info/body/voltage-supply/energy-diagnosis/YEnzRWx

Jak kolega poda co ma za auto to mu poszukam w skrzynce bezpieczników, gdzie pojawia się prąd. W zaleznosci od silnika i roku różnie to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w skrzynce przy ECU, albo po prostu ściągnij osłonę pod stacyjką i dostań się z miernikiem do kabli gniazda kluczyka

 

Nie pisz bzdur !



sygnał rad_on jest co prawda z radia / navi ale po jej uruchomieniu. Radio w BMW można włączyć bez klucza/pilota.


Napisz autorze, do czego Ci to napięcie potrzebne. Czy do zasilenia czegoś czy sam sygnał. Coś pomyślimy.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.