Skocz do zawartości

Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej


naitsyrk

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietaj, ze to jest kwota z cennika minus rabat i zobacz ile to wychodzi na racie. Szyba wyjdzie Ciebie okolo 5-7zl miesiecznie, a podgrzewane siedzenia 15pln? Tak naprawde ja tez wychodze z zalozenia aby nie brac tego z czego nie bedziesz korzystal. Rowniez nie moge sie obiektywnie wypowiedziec na temat szyby bo nie mam porownania jak to by bylo bez niej natomist tak jak kolega wyzej powiedzial wyniklao to z ktoregos z pakietow wiec i tak nie mialem wyjscia.


No i pytanie co dalej z autem po zakonczonym leasingu czyli czy zostawiasz sobie, oddajesz czy sprzedajesz? Przy sprzedazy moze to byc wyzwanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Wg mnie warto. W 3ce jest na pewno ciszej niż w autach typu Octavia/Avensis, ale na pewno głośniej niż w limuzynach, więc skądś się to musi brać.

Na pewno niezły komfort odnośnie hałasu odczuwa się do 160-170km/h, później jest gorzej.

Nie powiem Ci niestety ile to jest decybeli mniej, ale 3dB różnicy to 2x głośniej/ciszej ;)

Przednia szyba na pewno ma na to bezpośredni wpływ.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wersją z i bez izolacji - dla mnie to był absolutny must have.

Bez izolacji, przy 180kmh możesz przestać rozmawiać ze starą, bo i tak jej nie usłyszysz. Więc w sumie jak jest wygadana i chcesz mieć chwilę dla siebie - to nie bierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy takie szyby o zwiększonej izolacji można zamontować poza fabryką?

 

Nie można.

 

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że Polak wszystko może:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 19.01.2022 o 09:49, s.wokulski napisał(a):

Orientuje się ktoś czy takie szyby o zwiększonej izolacji można zamontować poza fabryką?

Dołożyłem w g21 szyby akustyczne. Pasują "plug-n-play", nie trzeba kombinować.

Warszawski serwis BMW (nie ASO) zażyczyli sobie 1500 za montaż dwóch szyb i 400 za kodowanie podnośników szyb po wymianie. Więc zdecydowałem się zrobić to w firmie od wyciszania aut - za 2600 łącznie wymienili i szyby i wyciszyli 4 boczne drzwi. Efekt jest dobry: poziom hałasu z szybami podwójnymi przy 130 kmh jest taki sam jak przy 115 ze zwykłymi szybami.

Minus szyb akustycznych jest taki, że teraz lepiej słychać szum toczenia opon. Wcześniej nie przyciągał on tyle uwagi jak po wymianie szyb na akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, chebum napisał(a):

Warszawski serwis BMW (nie ASO) zażyczyli sobie 1500 za montaż dwóch szyb i 400 za kodowanie podnośników szyb po wymianie.

Wymieniłem osobiście te dwie szyby - około 5 minut pracy. 1500zł - no grubo 🙂 przecież to nawet drzwi nie trzeba otwierać, tylko szybe opuścić o 8-12cm.

 

Kodowanie podnośników? Kolejny bullshit. Jedynie dodać opcje do VO żeby było po bożemu, nic więcej.

 

Generalnie dokładałem w dwóch autach takie szyby i po pierwszej jezdzie myślałem że jest ciszej, ale później zwątpiłem szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luk_byd napisał(a):

Generalnie dokładałem w dwóch autach takie szyby i po pierwszej jezdzie myślałem że jest ciszej, ale później zwątpiłem szczerze mówiąc.

Człowiek przyzwyczaja się do poziomu hałasu, ale podwójne szyby robią robotę. Miałem konkretny problem z szumem podmuchów wiatru obok lewego ucha przy ok 130 na godzinę. Teraz te podmuchy wiatru przy tej prędkości mi nie przeszkadzają i zacząłem słyszeć hałas toczenie opon,  na który wcześniej nie zwracałem uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.