Skocz do zawartości

Odboje tylnych amortyzatorów F34


Przemysław1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio na planowym serwisie stwierdzono u mnie spękanie tylnych odbojów amortyzatorów. Samochód ma 41 tyś przebiegu i niecałe 3 lata. Czy ktoś z Was spotkał się z tak szybkim uszkodzeniem tego elementu? Na deser dodam, że wymiana w ASO kosztuje 912zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie tylnych odbojow to wina kierowcy i dróg a nie producenta pojazdu.

Jest to możliwe gdy autem załadowanym wjedziesz kilka razy w dziurę,mieszkasz pod miastem lub nie zwalniasz na progach.

Trzeba rozważyć tez zmianę tylnych amortyzatorow na koni czy bilstein jeśli używasz pojazdu w ciężkich warunkach.

Możesz kupić odboje w aso i zlecić wymianę poza autoryzowanym serwisem wtedy będzie taniej.

Sam odboj oem z osłona kosztuje 77zl za sztukę lub zestaw sachs 53 zł Za 2 szt.

Plus nowe śruby i inne graty jeśli zużyte.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do warunków użytkowania. Samochodem w 90% poruszam się sam, w 10% w 2 osoby. Głównie miasto z dobrymi drogami, trochę tras podmiejskich. Przez 6 m-cy dojeżdzam do domu na wsi ale bardzo dobrymi drogami więc raczej auto nie jest "tyrane". Dlatego też zadałem na forum pytanie czy to jednostkowy przypadek czy może ktoś już spotkał się z takim problemem przy tak małym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław1982 - te odboje moim zdaniem są słabej jakości i dlatego tak szybko się kończą, ja u siebie tez je wymieniałem na nowe w oryginale (cena podobna j/w), a sama wymiana to 30 min na stronę tylko musisz mieć klucz 16 nasadowy przez który możesz imbusem przytrzymać sam amortyzator bo inaczej nie odkręcisz oczywiście po wcześniejszym wyjęciu amortyzatora. pzdr J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to wygląda w F11.


Ja to wymieniłem samodzielnie przy przebiegu 193 000 . A czy to było wymieniane wcześniej to nie wiem. Odbojniki były mocno zniszczone .


instrukcja wymiany

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f34-320d-sat/repair-manuals/33-rear-axle-rear-wheel-drive-guide/33-52-shock-absorbers/H10QMedL

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f34-320d-sat/repair-manuals/33-rear-axle-rear-wheel-drive-guide/33-52-shock-absorbers/H11lLJA6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.