Skocz do zawartości

E46 330xi wywalony plyn


lesko1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Od miesiąca jestem posiadaczem e46 330 xi. Ostatnio Panowie z Auto Gaz Holandia z Krakowa podczas kalibracji instalacji gazowej namierzyli dziurke w chłodnicy ktora ubywal płyn. Normalnie wróciłem od nich do domu (250km w jedną stronę), auto ładnie trzymało temperaturę, nie grzalo się ani nic tego typu, dopiero po zgaszeniu silnika już po przejechaniu trasy usłyszałem syczenie, jak się okazało płyn zaczął uciekać właśnie ta dziurka o której wspominali. Odrazu na drugi dzień z samego rana zawiozłem auto do serwisu na wymianę chłodnicy. Została założona chłodnica niessena, auto oddane. Wówczas zawiozłem BMW pod dom i drugim samochodem udałem się do pracy. Po powrocie, około godziny 19 wsiadłem w BMW I pojechałem do rodziny (15km w jedną stronę drogami między miejscowościami). W trakcie jazdy zaswiecila się kontrolka od płynu chłodniczego. Po powrocie, znów już pod domem usłyszałem syczenie, tym razem wywaliło cały płyn ze zbiorniczka dołem oraz wskazówka od temperatury zaczęła się przesuwać w stronę czerwonego pola. Co mogło się stać ? Czy auto nie zostało odpowiednio odpowietrzone ? Postawiłem na reklamację wóz do tego serwisu Ale próbują mi wmówić, że to nie z ich winy. Czy mogło dojść do uszkodzenia uszczelki ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może pękł zbiornik, one tak mają raz na 15-20 lat :lol: ciężko wróżyć, mogli źle wpiąć jakiś przewód i gotowe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,


Auto jeszcze raz postawione to mechanika, niby jakiś kruciec od chłodnicy ulamany + jakąś obudowa. Części wymienione, auto odpowietrzone. Przejechałem 100km w ciągu 2 dni, płyn ponownie wywaliło. Jestem na 80% pewien, że ucierpiała już uszczelka. Teraz pytanie, jaki będzie orientacyjny koszt wymiany uszczelki pod głowica w 330xi? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki pewny bo mialem to samo. Ja w e60 nie moglem odpowietrzyc ukladu poniewaz mialem uszkodzona dodatkowa pompe wody. Po wymianie odpowietrzenie sie powiodlo(ona jest w e60 potrzeba do odpowietrzenia) i nic nie wywala. Test na uszczelke moze pokazac ze niby uszczekla ale moze juz poprostu przepuszczac glowica lub inne czesci w silniku ale nie bedzie to jeszcze powodem powstawania duzego cisnienia w ukladzie. Mi tez rozwalilo najpierw krociec pozniej zbiornik. Wymienilem termostat pompe wody porzadnie odpowietrzylem i jezdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mechanika którego miałem umowionego na jutro musiałem odwołać, dostałem informacje od znajomego, ze nie warto tam dawać samochodu. Jutro zamierzam sam dokładnie odpowietrzyc układ. Mam nadzieję, ze uszczelka jest cała. Nie ma żadnego osadu pod korkiem oleju, nie było ubytków mocy, silnik chodzi równo, trochę kopcil przy niższej temperaturze, przy temp ok 10 stopni nie dymil, płyn nie ubywal tylko dwukrotnie po przejechaniu trasy wywalalo cały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byloby gdybys zakrecil zawor bezpieczenstwa na butki z gazem i zdjal przewody z elektrozaworu. Pojezdzisz na benzynie troche. Mozliwe ze reduktor puszcza Ci baka do ukladu. Wiesz jaki masz reduktor? To jedna z opcji oczywiscie ale trzeba wykluczyc. Czasem smierdzi gazem po odkreceniu korka od zbiorniczka ale ogolnie ciezko to zbadac w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam reduktora, siedzi tam instalacja 5 gen. Odpowietrzylem auto dokładnie sam, ponad 2 godziny, poki co nie wywala płynu, robiłem też test na obecność co2 w zbiorniczku wyrównawczym, nic nie pokazał. Mam pytanie, jak mogę sprawdzić poziom płynu gdy auto jest zagrzane? Nie mogę odkręcić korka, a na zimnym silniku wiadomo, ze płyn zmienia objętość I jest go mniej. Jest jakaś miarka na zbiorniczku? Święcilem latarka, nic nie zauważyłem:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.