Skocz do zawartości

Zakup BMW E46 1998r 2.0 150km - Parę pytań


MatysS5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Bawarek. Nie dawno przesiadłem się z e39 do e46 i mam parę pytań:

1. Po odpaleniu samochodu nie zawsze ale czasami zapala się na 10-15 sek żółta kontrolka oleju co to może być uszkodzony czujnik poziomu oleju czy może nie skasowana inspekcja dodam że olej sprawdziłem jest ok.

2. Duży luz lewarka na luzie (N) co może być winowajcą i co trzeba wymienić żeby lewarek nie miał takich luzów i zrobił się sztywniejszy?

Za wszelkie sugestie i pomoc z góry bardzo dziękuje :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- jeśli po odpaleniu zapala się żółta kontrolka i gaśnie po parunastu sekundach (a stan oleju jest ok) to walnięty jest zapewne czujnik stanu oleju. Możesz go wymienić przy najbliższej wymianie oleju na ori, ew. z zamienników hella. Cała reszta szczególnie tańszych zamienników mało warta. Możesz też sobie z tym jeździć.


2.-co znaczy duży luz lewarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- jeśli po odpaleniu zapala się żółta kontrolka i gaśnie po parunastu sekundach (a stan oleju jest ok) to walnięty jest zapewne czujnik stanu oleju. Możesz go wymienić przy najbliższej wymianie oleju na ori, ew. z zamienników hella. Cała reszta szczególnie tańszych zamienników mało warta. Możesz też sobie z tym jeździć.


2.-co znaczy duży luz lewarka?

 

no lewarek jest luźni na boki w położeniu luzu dużo bardziej niż w innym aucie co mam w domu po po prostu i wydaje mi sie że tak nie powinno być :) w ogóle dzięki za szybko odp :) :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.