Skocz do zawartości

Bmw e90 problem po ustawianiu geometrii


lukas131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje bmw 318d zjadło tylne opony od środka, wymieniłem je na nowe i pojechałem na geometrię. Po ustawieniu geometrii mam lekko kierownicę w lewo, a samochód ściąga na prawo. Przed ustawieniem geometrii kierownica była ustawiona na wprost. Po przejechaniu kilku kilometrów wyświetliła się kontrolka od dsc i hamulców. Mechanik twierdzi, że to wina niewyważonych opon. Opony zmieniałem tydzień temu w sobotę. We wtorek byłem na prostowaniu alufelg. I było wszystko okej, aż do ustawiania geometrii w sobotę. Mechanik twierdzi, że z przodu nic nie zmieniał tylko z tyłu. Co może być tego przyczyną? Mechanik ma rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadź do porządnego fachowa od ustawiania geometrii, w E90 jest ciężko, ale się miałem to samo u siebie, dopiero, teraz auto jedzie jak po sznurku bez względu na prędkość , trzeba ustawić tył i przód, kontrolki ci się palą od czujnika kąta skrętu, po ustawieniu geometrii trzeba go skalibrować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, w każdym bądź razie u mnie była identyczna sytuacja podobne błędy jak u ciebie ( "DSC failur" oraz "Flat Tyre Monitor", pojechałem na podpięcie komputera i problem tkwił w czujniku kąta skrętu, fachura od nowa go zaadaptował i jak na razie od miesiąca błąd się nie pojawia. W najbliższym czacie na pewno będę musiał podjechać na ustawienie zbieżności bo również mam kierownicę lekko skręconą w prawą i będę musiał ponownie podjechać na adaptacje tego czujnika.

Koszt usługi 50 zł czas pracy 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.