Skocz do zawartości

F30 woda pod nogami pasażera i kierowcy


tomaszs911

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o informację w jaki sposób mam usunąć problem: woda pojawia się pod nogami pasażera (więcej po tej stronie) i pod nogami kierowcy, spływa po kolumnie środkowej po oby stronach pod plastikami.

Auto wysuszyłem, niewielkie opady deszczu, jazda bez klimatyzacji - woda się pojawia.

Po włączeniu klimy po kilku minutach - woda wypływa intensywnie.

Nie wiem gdzie szukać miejsca odprowadzenia wody z przestrzeni klimatyzacji? Czy woda z przedniej szyby spływa tym samym miejscem co z klimy?

Nie znam historii samochodu, użytkuję go kilka dni. Przednia szyba była wymieniana.

Proszę o wskazówkę. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowe informacje.

Dziś rozebrałem osłony nad nogami pasażera. Woda wydostaje się przez obudowę filtra kabinowego (klapka osłony filtra podtrzymywana jest przez spłaszczoną rurkę - przez nią wydostaje się woda). Założyłem worek foliowy na ten element, napełnił się wodą.

Wykonałem test odprowadzania wody z przedniej szyby i dachu - woda prawidłowo wydostaje się pod samochód.


W którym miejscu w komorze silnika szukać miejsca ujścia wody z układu klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego wysłałem ci materiały....

Czytasz/przeglądasz to w ogóle?????

Możesz sam poszukać nawet gdyby.

Stronki masz podesłane powyżej ,od nich możesz zacząć, trochę chęci........


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320d-lim/ned/03-body/03-water-ingress/water-ingress-in-heating-air-conditioning-system/repair-instructions/I7fqwxTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego , według tego co widzę na zdjęciu to końcowy odpływ od klimatyzacji jest nad skrzynią biegów. Może dlatego należy ją lekko opuścić aby dojść do tego węża.

Aby dotrzeć do pierwszego łączenia odpływu od klimatyzacji należało by zdjąć całą deskę rozdzielczą . Jest ono centralnie na środu konsoli

Ostatnie zdjęcie , nr. 4 na zdjęciu....

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320d-lim/ned/03-body/03-water-ingress/water-ingress-in-heating-air-conditioning-system/repair-instructions/Gzbgoieb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobacz odpływ wody w komorze silnika


Przeczytałem uważnie każdy link. Nie zauważyłem w instrukcjach niczego co sugeruje, że odpływ znajduje się w komorze silnika.

Stąd moje pytanie w nawiązaniu do Twojej sugestii.


Jeszcze raz dziękuję za przesłanie instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam, dzisiaj po nocy zauważyłem wodę na dywaniku pasażera z przodu. Wody było dosyć dużo już w wykładzinie podłogi. Krople wody wisiały na dole pod schowkiem oraz leciały po prawym plastiku przysłaniającym słupek.

Auto mam tydzień wcześniej nic takiego nie miało miejsca nawet podczas jazdy w ulewnym deszczu. Auto posiada panoramę czy to by była ewentualna wina niedrożnego kanaliku ?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.