Skocz do zawartości

BMW F11 2010 520D Blad napedu - pompa prosba o pomoc


ostrom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Od kilku dni wyskakuje mi blad napedu w moim BMW 520D 2010 modelowo 184 koniki.

Po podlaczeniu wyskakuja bledy P2448 oraz P2449 a to wskazuje na pomocnicza pompe powietrza (SAI pump po nagielsku, Seconday Air pump, niestety nie znam poprawnej nazywy po polsku


I teraz prosba, probuje zlokalizowac ta pompe czy jest ktos w stanie pomoc i podac mi numer czesci lub zdjecie ze schematu gdzie to sie znajduje?


Ewentualnie chyba warto sprawdzic bezpiecznik od tej pompy?

Troche czytalem i one lubia sobie przestac dzialac w autach z duzym przebiegiem, a taki wlasnie mam.


koncowka VIN: C399176


Bardzo dziekuje z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://bmwfault.codes/

Wpisz sobie podane przez ciebie nr kodów

244800

244900

Jaki masz przebieg auta


Wychodzi na to , że jest to problem z filtrem DPF. Ten temat był już wielokrotnie poruszany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie przebieg w samochodzie masz ponad 250 kkm stąd te błędy. To jest tylko informacja żeby wymienić filtr ale nie jest powiązana z faktycznym stanem dpf-a dlatego wystarczy podpiąć kompa lub aplikację Btool expert i powiadomić sterownik o wymianie filtra i błędy znikną. Ja u siebie mam 225 kkm i jak na razie mam tylko ten 244800.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrób tak jak kolega radzi ci powyżej.

A tu masz lekturę gdybyś miał problem z wypaleniem DPF-a....


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics2/exhaust-re-treatment/system-diesel-particulate-filter/EZjPC6cq


Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.