Skocz do zawartości

Montaż nowej pompy cr- proszę o pomoc


Majkel120322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oddałem starą pompę do regeneracji i teraz muszę ją na nowo zamontować. Jak zrobić,żeby nie pracowała chwilę na sucho? Jest jakaś procedura odpowietrzania w inpie? Bardzo proszę o pomoc bo nie chce jej zalatwić.


Może ciągnąć paliwo poprzez pompke próżniową? Przez ten przewód,ktory idzie do listwy wtryskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że będę też czyścił bak i przewody paliwowe + nowy filtr paliwa. Filtr w progu nie da się napełnić paliwem więc jakieś powietrze poleci przez pompę. Typ z firmy,ktora regenerowala pompę powiedział,że nie można dopuścić do pracy pompy na sucho bo się przytrze i ,że najlepiej użyć pompki podcisnieniowej,żeby odciągnąć powietrze z pompy. Wydało mi się to na tyle sensowne,że zamówiłem zastaw pompy próżniowej :mad2:. W żadnym aucie nigdy tego nie robilem i nie ważne czy wymieniłem pompę czy wtryski czy filtr(ew. Jesli jest możliwość to napelniam zawsze filtr paliwem)


W tych przewodach paliwowych odpietych od pompy też jest już powietrze bo po odpieciu troche ropy wyleciało.


Piszesz,że pompka w baku przeleje paliwo przez pompę cr po przekreceniu zapłonu,ale czy ona nie podaje tylko paliwa do pompy cr a pompa cr jest zamknięta do momentu rozruchu?


Sam juz nie wiem czy jest sens sie w to odsysanie bawić bo pompa się nie uszkodzi nawet jak popracuje te 0,5sek na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.