Skocz do zawartości

Regeneracja turbo F30 N47 Wrocław


sagan100

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,


Kupiłem trójkę z N47 184KM. W trakcie "inspekcji" w ASO mechanik zaznaczył luz widma turbo. Możliwości są oczywiste - wymiana, albo regeneracja. Zastanawiam się nad regeneracją. Znalazłem we Wrocławiu zakład Turbo Serwis przy Klimasa. Czy ktoś z Was miał z nimi doświadczenia? Opinie wydają się być dobre i rzetelne. Może polecacie inny/lepszy punkt regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie. Tak naprawdę nic nadzwyczajnego nie zaobserwowałem. Moc jest. Dźwięk też się zgadza, olej jest ok.

Mam samochód około dwóch tygodni i magiczna lista powstała podczas sprawdzania samochodu w ASO. Tak jak poczytałem, to mało prawdopodobne, żeby przy 120kkm* turbo kwalifikowało się do wymiany. Po wizycie w ASO wydaje mi się, że nieoryginalna choinka na lusterku podpadłaby pod usterkę :roll:


Z drugiej strony zastanawiam się jak mechanik odkrył wspomniany luz. Może to nie jest takie skomplikowane zajrzeć do środka...


*auto z salonu, kupione i robione w tym samym miejscu, więc przebieg pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci jechać do innego mechanika poza ASO niech to sprawdzi. Ja miałem delikatnie oleju na obudowie turbo i podczas wymiany oleju w ASO powiedzieli mi, że turbo cieknie i do wymiany, wycena na 12k. Okazało się, że jedną uszczelkę na rurze wymieniłem u mechanika i jest sucho jak pieprz. Uszczelka i robocizna niecałe 100zł (to i tak drogo, ale już się nie kłóciłem).

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.