Skocz do zawartości

318i n42b20 problem z olejem


Pablo112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, że po dolaniu oleju do silnika, obroty zaczęły skakać, a nawet auto czasem gasło. Wcześniej też miałem taki problem, dokładnie miesiąc temu, i była to wina odmy, którą od razu wymieniłem. Różnica była taka, że wcześniej jak odkreciłem korek od oleju, to silnik zwiększył obroty, a potem się uspokoił. Teraz jak odkreciłem to olej strzela jak z patelni po dolaniu wody i silnik się nie uspokaja. Czy to znowu wina odmy?

Jeśli tak to jak to możliwe, że padła po miesiącu? Dodam, że silnik pali olej, prawdopodobnie przez uszczelniacze zaworów. Czy to ma jakiś związek z odmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś odmę a przewody od odmy? Ogólnie to jak odma jest beeeeee to po odkręceniu korka oleju nie widać żadnej różnicy, jeśli odma jest ok to jest reakcja silnika, jak czegoś nie pokręciłem to tak było u mnie... starość nie radość :lol: Dwa że pod korkiem idzie łańcuch więc olej w jakimś tam stopniu będzie tryskał. Spalanie oleju nie ma nic do odmy, uszczelniacze w oryginale po pewnym czasie twardnieją i przepuszczają olej, tylko wymiana.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w N42 miałem tak że pod odkręcenia korka wlewu oleju lub wysunięciu bagnetu miarki silnik mocno falował na obrotach i potrafił nawet zgasnąć. Pali olej jak głupi. Wymieniłem odmę z rurkami, szukałem różnych rozwiązań a i tak cuda się działy jak tylko dostał lewego powietrza w układzie korbowo zaworowym.


Ja zamiast remontować silnik zrobiłem wymianę na M52 i teraz ani silnik nie drgnie, a po odkręceniu korka nie ma jakiejkolwiek reakcji silnika. 6 Cylindrów to zupełnie inna bajka.

Pomyśl nad takim rozwiązaniem zamiast bawic się w remont silnika który i tak będzie sprawiał kłopoty, patrz valvetronik...

83ba45602a45.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy sprawnej odmie w r6 też powinna być reakcja na odkręcenie korka, nie tak drastyczna jak w n42, ale powinna być.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawnej odmie w r6 też powinna być reakcja na odkręcenie korka, nie tak drastyczna jak w n42, ale powinna być.

 

Faktycznie delikatna reakcja jest, lekko podnosi obroty. jest to tak niewielka zmiana że za pierwszym razem jej nie zauważyłem.

 

"R6" jest lekiem na wszystko ;)

Lubię takie myślenie :D

 

Bo taka jest prawda, do tej pory śmiałem się jak ktoś mówił że BMW zaczyna się od R6 ale teraz wiem że prawdziwy charakter tej marki to R6.

83ba45602a45.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.