Skocz do zawartości

BMW E91 KRĘCI I NIE ODPALA


lobuz2501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i chciałem Was prosić pomoc. Chodzi o moje BMW e91 163km rok 2007 od pewnego czasu pojawił się taki problem ze samochód po wciśnięciu nie zaczynał kręcić tylko dopiero za 3-4 razem rozrusznik startował. Teraz już samochód w ogóle nie chce zapalić może ze dwa razy się udało. Każdy mechanik po podłączeniu komputera daje inną diagnozę. Bardzo proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek. Pozdrawiam



https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=180627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w ogóle rozrusznik nie kręci to przyczyną może być:

- akumulator pada

- rozrusznik pada

- problemy z elektryką ?


Jak rozrusznik kręci i nie odpala to nie dostaje powietrza albo paliwa, wtedy do sprawdzenia:

- filtr paliwa

- przewody paliwowe

- pompa paliwa

- wtryskiwacze

- cały dolot (czy coś się nie zapchało)

- przepustnica (czy się nie zablokowała w pozycji zamkniętej)


Zacznij od sprawdzania najprostszych rzeczy i zmień warsztat, skoro nie potrafią sobie poradzić :).

Do tego kup sobie adapter bluetooth i aplikację B-Tool na telefon, sam sobie będziesz sprawdzał błędy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja jestem z okolic Piwnicznej Zdrój. Mam te dokumenty z podłączenia pod komputer ale nie potrafię sobie poradzić żeby je tu wrzucić. Bo z nia jeszcze tak wygląda sprawa że 2 razy udało sie odpalićale jak wyłączyłem to już lipa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akumulator masz dobry?

Poza tym do wymiany/naprawy sterownik świec żarowych lub same świece. Jak nigdy nie było robione to obie rzeczy na raz. Do wymiany szczotki w dodatkowej pompie wody. Te rzeczy jednak nie mają wpływu na odpalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.