Skocz do zawartości

Retrofit rolety przeciwsłonecznej.


Maniekkot

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że nie bardzo chciałbym mieć przyciemniane szyby a małemu dziecku trochę przeszkadza słońce wpadające przez tylną szybę chciałbym zamontować z tyłu roletę. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym tematem? Widziałem na allegro takie roletki po 300 zł, wiem że muszę jeszcze zmienić panel sterowania szybami. Czy trzeba coś kodować i ciągnąć instalację? Jeśli nie znajdę informacji o podłączeniu tego tak jak fabryka nakazała myślę że sam dam radę ogarnąć podłączenie elektryki do tego po swojemu. Z góry dziękuję za porady. Moje BMW to F10 lci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W związku z tym że nie bardzo chciałbym mieć przyciemniane szyby a małemu dziecku trochę przeszkadza słońce wpadające przez tylną szybę chciałbym zamontować z tyłu roletę. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym tematem? Widziałem na allegro takie roletki po 300 zł, wiem że muszę jeszcze zmienić panel sterowania szybami. Czy trzeba coś kodować i ciągnąć instalację? Jeśli nie znajdę informacji o podłączeniu tego tak jak fabryka nakazała myślę że sam dam radę ogarnąć podłączenie elektryki do tego po swojemu. Z góry dziękuję za porady. Moje BMW to F10 lci.

Po swojemu to będzie druciarstwo.


Trzeba będzie zakodować i dołożyć instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego wolalbym jednak to zrobic jak fabryka nakazala. Zdejmowal ktos kiedys tylna polke? Od czego zaczac demontaz? Kolejna sprawa to przelacznik od szyb, czy jesli nie mam skladanych lusterek moge zastosowac przelacznik ktory posiada przycisk od skladania i po prostu go wyjac zeby pasowal z ramke w drzwiach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tylnej półki nie jest trudne.

-Odkręcasz w bagażniku 3 śruby ośmiokątne (przykręcone od dołu do półki)

-Kładziesz składaną kanapę+zdejmujesz zewnętrzne elementy oparcia, a jeśli masz nieskładaną, to zdejmujesz całe oparcie

-wyciągasz bodajże 5 spinek plastikowych z przedniej części półki (widoczne po zdjęciu kanapy)

-lekko podnosząc półkę ciągniesz ją do siebie


i Voila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jutro znajdę czas to do tego zajrzę i zamówię roletę i przełącznik do szyb. Szkoda że nadal nie mam pewności czy przełącznik z funkcją składania lusterek będzie pasował do mojego samochodu... Problemem może być też butla z LPG. Mam nadzieję że nie będzie bardzo przeszkadzać w demontażu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że tylna roleta to bardzo wygodne rozwiązanie i nie wyobrażam sobie jej nie mieć.

Napisałeś o przycisku i musiałem chwilę się zastanowić gdzie on jest, prawda jest taka że jak założysz roletę to będzie ona cały czas wysunięta.

Dawno temu dokładałem roletę w E38 i ostatecznie nie zdążyłem zamontować przycisku / tak wiem druciarstwo.

Ostrzegam tylko że kolejnym krokiem będą rolety w bocznych drzwiach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bocznych drzwiach mam takie zaslonki jak roleta idealnie dopasowane do ksztaltow szyb wiec raczej zostawie jak jest. Brakuje mi tylko czegos na tylna szybe, a tam chce miec cos co ma mozliwosc skladania.


EDIT:

Wlasnie zbieram sobie potrzebne elementy. Czy ktos z was mial do czynienia z zamiennikami przelacznikow do szyb? Bardzo trudno znalesc oryginal. Czy wygladem zamienniki odbiegaja od oryginalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.