Skocz do zawartości

BMW e92 2008 - Kodowanie NCSExpert, wymiana radia, warszawa


kni4x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam BMW e92 z 2008 z radiem BMW business. Niestety owe radyjko nie działa, wyświetlają się napisy normalnie, widać nawet stacje jaka gra ale nic nie słychać. W jednym lepszym warsztacie powiedzieli mi że jest uszkodzone, ale też coś kręcili przy pytaniu o wymiane(nie wiem czy jest uszkodzone czy wina leży po stronie kodowania). Chciałem je wymienić na takie samo sprawne najlepiej używane.Byłem w paru warsztatach i u paru elektryków i wszyscy rozkładają ręce. Poszukałem trochę w internecie i tu na forum i dowiedziałem się, że po 2007 aby wszystko działało prawidłowo niezbędny jest kabel obsługujący CAN i oprogramowanie NCSExpert, gdyż trzeba zmienić klucz kodowy pojazdu, i przekodować najważniejsze moduły współpracujące z radiem.


a) Czy to wszystko jest takie problematyczne tylko jeżeli chcę pozostać przy oryginalnym radiu BMW business ? Nie posiadam nawigacji w samochodzie. Przy wymianie na Alpine problem się rozwiązuje ?

b) Czy jesteście w stanie polecić jakieś warsztaty/osoby świadczące taki zakres usług w Warszawie lub okolicach ? Gdybym zdecydował się jednak pozostać przy radiu BMW Business ? Niestety nie mam czasu teraz przyswajać tej wiedzy a chciałbym ten problem już rozwiązać.


Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.