Skocz do zawartości

e93 2.0i n43 170 bledy katów czujnika spalin ? O co chodzi


sevenzdr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem od jakiegos czasu z silnikiem spalanie wzroslo do 10.4 nie rowna praca silnika strasznie czuc spaliny z rury wydechowej

Ktos moze podpowiedziec od czego zaczac ?

Błedy :

- 2A27 Kat 2 konwersja w trybie mieszanki uwarstwionej

-2A26 Kat konwersja w trybie mieszanki uwarstwionej

- 2C87 Czujnik temperatury spalin sygnal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak . Oddalem auto do mechanika poniewaz wzroslo mi spalanie mialem ten bład 2A27 i 2A26 . Z wydechu bylo czuc strasznie spaliny , po pierwszym odpaleniu rano nie rowna praca silnika nie raz sam zdechl ,Po pol minuty auto chodzilo rowno robilem wymiane oleju fitrow swiec i zawieszenia wiec mial mi to ogarnac . Wymienil sonde ale nie skasowal bledow . Blad czujnika temperatury jest bo go odpinal dlatego zostal w pamieci . Auto odebralem podpiolem kompa i patrze ze bledy nie zostaly skasowane widnial blad z 170tys a aktualnie mam 184tys . Skasowalem bledy pojezdze troche i zobacze czy pojawia sie spowrotem . Martwi mnie jedna rzecz po odpaleniu jest tak jak by stuk nie raz delikatny strzal pod silnika tak jak by se pierdnol albo uklad byl przytkany . Odglos ten jeet z pod silnika dlatego moja mysl ze kat moze byc przestarzaly badz cos w tym stylu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Błędy pojawiły sie 50km po skasowaniu .

mój katalizator z zewnatrz jest cały zerdzewiały wszystko prawdopodobne ze jest juz przestarzały i zakonczył swoje życie .

jakie jest najlepsze rozwiązanie w tym przypadku ?

kupic nowy ?

uzywany z anglika ?

spalanie srednie 11.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.