Skocz do zawartości

Problem ze światłami i FRM3


skrzyneczkaryzu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej


Mam taki problem, kupiłem auto z "naprawianym modułem FRM3" wiem że one padają.

Problem jest taki że światła długie działają zamiast przeciwmgielnych i odwrotnie, na konsoli zapala się poprawna kontrolka, a światła odwrotnie...


Dzisiaj chciałem przeflashować go w winkfp - i pojawił się problem - inpa nie widzi modułu FRM - tzn wykrywa go, ale nie ma o nim żadnych informacji w UIF

W id udało mi się znaleźć jego numer i jest to 9230434, ale bez daty produkcji itp - jest to frm3.


Przy próbie wpisania numeru w winkfp comfort wywala błąd że takiego numeru niema... Według realoem jest to frm3... Z tym że znalazłem informację że jest to frm3 od e70 x5. Czy to możliwe? Da się to przekodować jakoś? Wgrywanie vinu i pusty plik man do frm w ncsexpert nic nie zmienia


Niestety nie wiem jakie oprogramowanie wgrać na ten moduł więc expertem nie próbowałem

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie bez ZUSB? Bo za każdym razem go wpisywałem to nie odnajdował - błąd 704, a jak próbowałem po kolei wybierając moduł FRM3 to przy programowaniu podawał zmianę firmware z (pusta kratka) na -> 0

No i nic się nie działo jak to akceptowałem


http://i.imgur.com/Bd6Q53M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam taki problem, kupiłem auto z "naprawianym modułem FRM3" wiem że one padają.

to jest klasyka gatunku od tych "mistrzow", ktore tu za darmo lub za kawałek chleba robią naprawy FRM i mówią, że nic trudnego w tym nie ma. Je :!: b :!: nuć by takich programatorem po glowie żeby znali realia tych wszystkich spraw. Przyjedź - zrobię . Pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No xD byłem właśnie u jednego speca, podobno tylko kodowanie, niestety nic nie dało, sam zresztą wcześniej puszczałem pustym plikiem man itp.

No i pan stwierdził że ktoś jakiś zły dump wrzucił i lepiej wymienić niż kombinować, ale uparłem się że spróbuję.


Pobrałem spdaten dla e70, tak jak mi sugerował, że z tego auta pochodzi rdzeń modułu FindEcu - ten SA-optionhelper.

No i teraz mój ecu 9230434 jest rozpoznawany jako moduł z e70 - 6827063. Zaktualizowałem daten dla ncsexperta i winkfp. Winkfp z daten e70 już przyjmuje numer 6827063 i chce chyba współpracować.

Czy robiąc update na tym sofcie z e70 i wybraniu VIN mojego e90 wszystko będzie ok? Czy po flashowaniu tego FRM3 jego oryginalnym softem, muszę to zrobić jakimś z e90 ???


Oczywiście po wszystkim pusty man pójdzie z e90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.