Skocz do zawartości

E60 ładowanie indukcyjne kluczyka


naza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zrobić ładowarkę do kluczyka key fob E6X E8X E9X aby ładować kluczyk w domu.

Posiadam stary kluczyk wraz gniazdem ładowania od E60. Płytka z elektroniką ma opis 659567.21.01-C. Kluczyk mam już rozebrany i wyprowadzone są przewody od akumulatorka w celu monitorowania napięcia. Gniazdo mam już rozebrane i w środku znajdują się dwie cewki i dwa czujuniki halla. Jedna z cewek służy jako blokada do wyjęcia kluczyka, druga do ładowania indukcyjnego. Nie mam niestety wolnego sterownika/modułu CAS więc nie mam możliwości zbadania napięcia, prądu i częstotliwości zasilania cewki do ładowania. Czy któryś z kolegów wie może jakie występują parametry na cewce od ładowania? W pilocie cewka odbiorcza podłączona jest bezpośrednio pod układ PCF7945. Z noty katalogowej szło by się dowiedzieć jakie są zalecenia odnośnie parametrów ładowania, lecz datasheet od tego czipu nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale po co ładować kluczyk w domu?


W tis jest tylko opis że ladowany jest częstotliwością 125 kHz a pojemność monitorowana niezależnie przez kluczyk i wysyłana przez K-Can do Gateway Modul

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem robię krótkie przejazdy do pracy i kluczyk nie nadąża się doładowywać. Z kluczyka otwieram często dach a do tego trzeba mieć wciśnięty przycisk około 30 sekund. Generalnie jest tak, że więcej energii pobieram z kluczyka niż do niego dostarczam. Jeżeli mam słaby akumulatorek w kluczyku to spada mi drastycznie zasięg z którego mogę otwierać dach z odległości jak również czasem otworzy mi dach do połowy bo sygnał radiowy jest już za słaby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.