Skocz do zawartości

Cieknący olej z silnika


dominik.ie90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim BMW e90 2005r z silnikiem n46b20 150KM po stronie pasażera kapie olej silnikowy z jednej części nie mam pojęcia co to jest czy dostanę poradę co to może być i jak kosztowna byłaby wymiana tej części.

2prY8hG.jpg

7Rn4Nnu.jpg

yrGXmSO.png

Dodam, tylko tyle że te zdjęcia zostały wykonane pod silnikiem. Jeśli ktoś się zna proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w e90 320i już robiłem sam wszystko skąd tylko może olej silnikowy cieknąć. Tyle, że na Twoim palcu widzę zabarwienie czerwone, jak ATF od wspomagania. Popraw mnie jeżeli się mylę.

Jeżeli po stronie pasażera i na pewno silnikowy to raczej tylko z uszczelki pokrywy zaworów. Zobacz czy na osłonie kolektora wydechowego nie zbiera się olej (patrząc z przodu po lewej stornie silnika tuż nad kolektorem, przy samej głowicy) a bardzo często leje się z tyłu głowicy, tam gdzie jest pompa podciśnienia - to też będzie uszczelka pokrywy.

Najpierw szukaj od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem dwa tygodnie temu oringi na elektrozaworach vanosa, bo w tamtym miejscu zaczęło mi lać olejem myślałem że to koniec wycieków niestety pomyliłem się. Zobaczę to co mi podpowiedziałem i dam znać. Dziękuje za chęć pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dokładnie ale ciąglę pasuje mi to miejsce na wspomaganie i że leje się z pompy wspomagania. Płynu ATF (czerwony) do wspomagania kierownicy nie dolewasz czasem? Sprawdź ile go masz. Jakbyś zrobił zdjęcia z większej odległości to bym prędzej poznał miejsce.

Jak to była pompa wspom. to demontaż bardzo trudny nie jest. Czasochłonny też nie, no może tylko dla kogoś kto 1 raz to robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogłem wykonać jedynie takie zdjęcia:

1. Z góry strzałkami wskazałem miejsce gdzie olej skapuje:

W6Sbfjt.jpg

2. Z poziomu:

LI6A7CU.jpg

3. Z dołu chociaż na lepsze nie było mnie dziś czasowo stać żeby podnieść samochód:

1QwlcyA.jpg

Dzwoniłem z tą sprawą do dobrego mechanika, który serwisuje tylko i wyłącznie bmw on z pamięci powiedział że jak z tej strony silnika to może to być uszczelka pokrywy zaworów, lub oringi pompy vacuum, zdjęć nie widział więc jeśli się mylił to tylko i wyłącznie przez to że może źle mu opisałem wyciek. Oddałbym mu samochód ale niestety wolny termin ma dopiero na wrzesień...

Jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcie od dołu ale nie wiem czy bedzie możliwy lepszy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie nad tym miejscem gdzie wyciek, masz pompę wspomagania. Jeśli wyżej silnik jest suchy to raczej z pompy się leje. Weź środek do mycia silnika ew hamulców, spryskaj to miejsca zaolejone i wyczyść. Odpal silnik na kilka minut i zobaczysz skąd się dokładnie leje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.