Skocz do zawartości

[E91] 318i zapach benzyny w środku i na zewnątrz na postoju


Peryh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie znalazłem tematu który byłby odpowiedzią na moje pytanie postanowiłem napisać nowy. Auto to e91 318i, n43.

Od paru dni mam problem z zapachem benzyny wewnątrz auta (mniejszy), a na zewnątrz w okolicach przedniej części auta (większy).

Ogólnie auto chodzi bardzo dobrze, zapala bez najmniejszego problemu, obroty nie falują, sama jazda, przyspieszanie itp, nie czuje żeby się pogorszyła. W czasie jazdy z większymi czy to mniejszymi prędkościami, na klimie lub bez, benzyny raczej nie czuć, najbardziej gdy auto stoi, ewentualnie chwilę po zgaszeniu silnika.

Zauważyłem to kiedy zatankowałem paliwo na bp przejechałem kilkadziesiąt km, następnie zapalił się check engine, pojechałem do mechanika, który specjalizuje się w BMW, usunął błąd, kazał przejechać pare kilometrów po czym wrócić, check już się nie wyświetla, po podłączeniu pod kompa nie ma żadnych błędów, ale zapach benzyny pozostał. Auto zostało sprawdzone przez mechaniora, dokładnie cała droga od zbiornika do wtrysków i podobno żadnego wycieku nie ma. Mówił coś o tym że czujnik NOx może dawać sygnał żeby wypalać katalizator przez to auto jeździ na tej bogatej mieszance i czuć benzynę. Dzisiaj przegoniłem auto po trasie przez ponad 40 km z predkościami ok 130 km/h, min 3500obr, żeby podobno zainicjować wypalanie, ale nie za bardzo pomogło bo wachę dalej czuć. A auto cały czas jeździ chyba dobrze.

Czy ktoś miał kiedyś podobny przypadek, albo słyszał coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sprawdzić tankując auto do pełna i jeśli masz z tym problem - co zdarza się bardzo często w przypadku E90 - to zastaniesz plamę benzyny pod samochodem (stojąc na wprost od samochodu będzie to lewy tył, na wysokości kanapy pasażera). Ja miałem ten problem i w samochodzie śmierdziało benzyną przez kilka dni, do momentu aż wyjeździłem paliwo do 3/4 :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam silnik n46b20. Czuć zapach benzyny na postoju zarówno w samochodzie jak i na zewnątrz. Po zatankowaniu do pełna paliwo kapie, co wskazuje na przetarty wężyk od odpowietrzenia. Czy to jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu? Dodam, że smród benzyny czuć właściwie przy każdym poziomie paliwa w zbiorniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.