Skocz do zawartości

Dwa błędy SOND- dziura w dolocie? POMOCY


Bestek

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę temat ponieważ już jestem przy końcu uporania się z błędami w moim aucie.

Zostały dwa błędy Nr 228 oraz 191.


228 lambdareglerabweichung bank 2

191 lambdasondenheizung Nach-KAT-Sonde 2


Objawy towarzyszące tym błędom to słabnięcie auta w cieplejsze dni. Parę osób sugeruje mi że te błędy i słabnięcie może powodować dziura w dolocie. To prawda? Gdzie najczęściej one występują? Nie wiem za bardzo gdzie tego szukać. Gumową rurę od przepustnicy mam wymienioną na nową.

Auto posiada instalację LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej zlokalizujesz lewiznę robiąc próbę dymową, na youtubie masz kilka filmików jak to zrobić
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie błąd 228 wyskakiwał po około 10 km jazdy od uruchomienia silnika. Auto zbierało się dobrze, miało kopa, obroty nie falowały. Na benzynie to nie występowało, tylko na gazie. Gazownik zwiększył ciśnienie gazu na reduktorze i to pomogło.

 

Ja muszę pojechać na porządna regulacje bo teraz trochę mocy ucieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sonda na banku 2 za katalizatorem do wymiany (niesprawna grzałka) i pokaż korekty paliwowe (patrol adaption) na wolnych obrotach po rozgrzaniu na lpg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.