Skocz do zawartości

Światła awaryjne samoczynnie się włączają.


matfij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiem że kilka osób miało już podobny kłopot, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania tej zagadki.

Z moich obserwacji wynika, że problem nasila się gdy jest duża wilgotność powietrza, pada deszcz itp.

Pojawia się najczęściej w następujących sytuacjach:

1. przy włączeniu spryskiwaczy i wycieraczek;

2. po dłuższym postoju (np. noc) przy ruszaniu, mniej więcej kiedy skrzynia przełącza z 1 na 2;

3. przy większych prędkościach (160-200 km/h);

4. ostatnio praktycznie za każdym razem po zaparkowaniu i wyłączeniu silnika.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co piszesz stawial bym na czujnik wstrzasowy swiatel awaryjnych jest on pod tylna kanapa po stronie kierowcy prosty sposob poprostu udez w tylni pas pod kanapa po stronie kierowcy i zobaczysz czy ci sie wlacza i jak silnie musisz uderzyc, nie pamietam ale chyba na wlaczonej stacyjce oraz jeszcze sprawdz wlacznik awarujnych ja mialem kiedys poprostu tak zasyfiony ze wlaczal sie sam a oprocz tego sprawdz czy nie masz centralki alarmu fabrycznego ktora moze robic zwarcia Tak sadze jak sie myle to mnie poprawcie Pzdr MIREK

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dokładnie te same objawy.

1. przy włączeniu spryskiwaczy i wycieraczek;

2. po dłuższym postoju (np. noc) przy ruszaniu, mniej więcej kiedy skrzynia przełącza z 1 na 2;

3. przy większych prędkościach (160-200 km/h);

4. ostatnio praktycznie za każdym razem po zaparkowaniu i wyłączeniu silnika.

Do tego dochodzi jeszcze przy zamknięciu szyberdachu, a więc większość modułów sterujących tymi urządzeniami znajduje się pod tylną kanapą w pobliżu czujnika wstrąsowego. I to chyba będzie ta przyczyna. Włącznik awaryjnych i przekaźnik kierunkowskazów odpadają w moim przypadku, bo je wymieniałem i choinka się tak samo włącza. Dzisiaj odbieram samochód z warsztatu to się czegoś bliżej dowiem o tym czujniku wstrząsowym. Matfij, czy kiedy awarie włączają się samoczynnie to u Ciebie świeci się kontrolka awaryjnych na włączniku? Bo u mnie nie. Zapala się ona dopiero jak włączam je ręcznie czyli w normalny sposób.

Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, samochód odebrany, czyjnik wstrząsowy wymieniony. Na starym wystarczyło lekko puknąć w blachę pod siedzeniem i się załączały. Teraz trzeba w nią solidnie "przyfasolić". W drodze do domu co chwilę włączałem wycieraczki i jak na razie spokój :dance: . Jednak nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Trochę się pojeździ, deszcz popada (bo jak było wilgotno problem się nasilał) i jak wszysko będzie ok to wtedy będę się cieszył.
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cóż- radość była przedwczesna. Następnego dnia po wymianie włączyły mi się raz, a potem wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Wydaje mi się, że przyczyna leży gdzie indziej, bo światła się włączają nawet, kiedy odepnę ten czujnik. Szukam dalej....., ale podpowiedzi mile widziane....
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła można wyłączyć normalnie-włącznikiem. Wystarczy go lekko wcisnąć (nie musi być do oporu). Wyłączenie kluczyka nie wyłącza ich. Z resztą włączają się także przy wyjętym kluczyku, np. przy zamykaniu drzwi. Zrobiłem eksperyment i kiedy włączyły się same wyjąłem przerywacz. Oczywiście się wyłączyły, ale kiedy go włożyłem działały nadal.
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła można wyłączyć normalnie-włącznikiem.
hmmm... :think:

 

a u mnie... jak już się właczą to juz nie chcą sie wyłaczyć... :?

 

i moge sobie wyłacznik wciskac i wciskac... i nici... :mrgreen:

 

i obecnie nie mam awaryjnych... :(

 

i szukam odważnego... ktory poradzi sobie z tym wyzwaniem... :cool2:

 

pozdrawiam

cosmo

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać odważnych u nas brakuje. Od roku walczę z tym zagadnieniem i jak do tej pory każdy rozkłada ręce. Jak na razie jednak możemy sobie na drodze awaryjnymi pomrugać.... :wink: Mam nadzieję, że w końcu komuś uda się to naprawić i podzieli się pomysłem.
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.