Skocz do zawartości

Adatpacja nowego DPF


lorospooky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
Tak, kupiłem zamiennik. Zaryzykowałem...

 

Cześć Lorosspooky, daj znać jak idzie uzytkowanie zammienika? Jaki kupiłeś i gdzie/ cena?


Masz okopcony wydech przy zammienniku? Co ile się wypala?

 


NIe mam już tego auta. Wypalał się różnie, najmniej od 200 km. Wydechy były czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wracam do tematu. Mam wątpliwości co do resetu nowego DPFa. W aplikacji BimmerTool niby wszystko przechodzi, sadza się zeruje, a dystans do wymiany -1 km. Pytam dlatego że po praniu starego dpfa i niby po resecie kompletnie zero różnicy. Wymieniłem na nowy sytuacja dalej bez zmian, -1 km. Czujnik ciśnienia jest owy ori bmw. Ciśnienia pokazuje dalekie od tych skrajnych w teście.

Dzisiaj po przejechaniu może 2 km ilość sadzy podskoczyła o 15 gram. Czy ten reset nowego filtra należy zrobić jakimś ori sprzętem aby zapisał się przebieg? Jak resetowałem nowe aku to przebieg się zapisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.06.2023 o 20:41, Detyll napisał(a):

Wracam do tematu. Mam wątpliwości co do resetu nowego DPFa. W aplikacji BimmerTool niby wszystko przechodzi, sadza się zeruje, a dystans do wymiany -1 km. Pytam dlatego że po praniu starego dpfa i niby po resecie kompletnie zero różnicy. Wymieniłem na nowy sytuacja dalej bez zmian, -1 km. Czujnik ciśnienia jest owy ori bmw. Ciśnienia pokazuje dalekie od tych skrajnych w teście.

Dzisiaj po przejechaniu może 2 km ilość sadzy podskoczyła o 15 gram. Czy ten reset nowego filtra należy zrobić jakimś ori sprzętem aby zapisał się przebieg? Jak resetowałem nowe aku to przebieg się zapisał.

Jak zresetował Ci ilość popiołu to zaadaptowany masz. Ja Bimmerem nie mogłem zaadaptować po praniu, ale zrobiliem adaptacje u mechanika i popioł spadł do zera w apce. Nie mniej borykam się z tym samym problemem co Ty. Trochę poprawiło mi się po wymianie egr na nowy, jednak nadal max w mieście to 130 km do regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.