Skocz do zawartości

Wymiana tylnych tarcz hamulcowych z chyba auto hold?


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.


No to nabyłem x3 2.0d 2006r LCI manual. Zauważyłem że auto podczas podjazdów i ruszaniu z pełnego zatrzymania, samo trzyma hamulec przez kilka sekund coś jak auto hold.

Dodam iż jest to manualna skrzynia, a zachowuje się jak automat, swoją droga ciekawa funkcja. Aha ręczny jest tradycyjny dźwignia ręcznego i system linkowy.

Piszę bo strasznie grzeje mi się prawe koło, najbardziej tarcza hamulcowa i wydaje mi się iż stoi zacisk, chyba że to szczęki hamulca ręcznego. Mam kompletny zestaw i chcę to wszystko wymienić.

Teraz pytanie czy muszę to jakoś wyłączyć na czas wymiany klocków i tarcz tylnej osi? Podpowiedzcie coś panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W X3 E83 nie trzeba było podpinać pod kompa, przynajmniej przed liftem, ale nie sądzę, aby się coś zmieniło. (to nie F25).

Zadzwoń do Jurka "Gwoździa" z Radziechowy koło Wieprza. (BMW Klub Podbeskidzie). Lata miał, albo jeszcze ma X3 E83. Chyba go przecież znasz...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Bart. Pewno że się znamy bo nadal serwis aut u niego prowadzę. Chciałem sobie cześć rzeczy sam zrobić. Chyba będzie najlepiej oddać mu X3. A listę mam spora do zrobienia, bo robię duży serwis pozakupowy. Szkoda że już nic się i nas nie dzieje. Do zobaczenia kiedyś i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Siemka, swoją X3 ma w jednym palcu, dlatego jak miałem E83 (w sumie 5,5 roku), tylko Jurka do niej dopuszczałem (poza ASO Sikora).

Teraz moją X3 ma jego kolega z Żywca i nadal Jurek ją dogląda. Bardzo lubiłem to auto, o wiele bardziej niż moje F30 i obecne X3, które w sumie też lubię.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.