Skocz do zawartości

Zmiana Radia na 2din(jakie wybrać?)


Adi46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wybraniem radia 2 din, myślałem nad radiem dedykowanym z allego, najprawdopodobniej chińskim na androidzie, który kosztuje w okolicach 1500, bo na dynavin trochę szkoda pieniędzy, ewentualnie eonona tylko czas oczekiwania na przesyłkę jest dość spory. Ostatnia moja mysl była radiem podpasowanym pod e46, jakiegoś pioniera albo zwykłe le Sony w granicach 1000, już nie na androidzie. Ale szczerze najbardziej myślę nad tym chinczykiem dedykowanym może ktoś z was ma i podzieli się opiniami jak gra czy da się muzykę przez bluetooth przesyłać, jak wygląda płynność takiej nawigacji po roku użytkowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam EONONA na Androidzie 4.4 od 2,5 roku i nie narzekam. Gra słusznie (ja jeszcze poprawiałem audio: zmiana głośników, dystanse, wygłuszenie itp.), można podpiąć wzmacniacz, chodzi płynnie, no może jak go podepnę do internetu to potrafi zmulić przez pierwsze 5min. Pewnie, że się da muzykę przez BT przesyłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią, kupiłem ten sam sprzęt w tym samym czasie. Samo wstawienie eonona poprawiło audio zauważalnie, zdecydowanie polecam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budżetu.

Ja wstawiłem stację pioneer 8700, wygłuszyłem drzwi i zmieniłem głośniki na dls.

Jeżeli te chińczyki mogą jednocześnie obsługiwać muzykę i np. yanosika oraz poprawiają dźwięk na tyle, że wraz z dobrymi głośnikami różnica w brzmieniu będzie niezauważalna w stosunku do takiego pionnera, czy alpine to chyba bym brał jakiegoś chińczyka. Choć pewnie ceny takich markowych stacji (tych trochę starszych) spadły na tyle, że warto rozważyć ich zakup.

Dla mnie najważniejsze było, abym mógł jednocześnie jeździć z yanosikiem i słuchać muzyki, obsługiwać telefon przez stację i mieć obraz z kamery cofania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że potrafią obsługiwać wiele aplikacji i nie wpływają na dźwięk z radia bądź usb, mi się podobają wyglądają jak by były oryginalne, cena radia z androidem 8.0 4ram 32rom to ok 1500zl, markowe fajne można już za 1000 kupić ale nie wygląda już tak jak to dedykowane. Tylko pytanie czy nie będzie takk jak z każdym telefonem po jakimś czasie zacznie się zacinac, Chociaż chłopaki pisali ze działają w porządku po tych 2 latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie czytałem nigdzie, żeby to radio drenowało akumulator, a grało często na zgaszonym aucie po 1-1,5 godz. W specyfikacji radia jest: Max Working Current ≤10A także to jest raczej mały pobór prądu.

Ja na swoim słucham radia/mp3 z karty pamięci, w tle zawsze chodzi aplikacja i nagrywa z wideorejestratora plus czasem dodatkowo nawigacja OFFLINE MAPS i nie zawiesza się. Jak od czasu do czasu podłączę do internetu i np. włączę google mapy to muli przez jakieś 5min, pewnie przez jakieś aktualizacje. Po 5 min jest ok. Tyle, że ja mam androida 4.4 i tylko 1GB RAMU, na andku 8.0 + 4GB RAMU musi to zapierdzielać bez zająknięcia.

Wygląd stacji w aucie jak ori:

http://i66.tinypic.com/5507sx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Film bez problemu, testowałem kiedyś ale podczas jazdy nie polecam! Możesz przełożyć panel klimatronika w dół ale do końca to nie będzie porządnie, bo panel będzie latał. Niektórzy przykręcają go z boku na wkręty, jak chcesz. Ja kupiłem nowy panel pod nawi nr 1 lub 12 -> https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AS71-EUR-09-2004-E46-BMW-320d&diagId=51_3233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Filmy super sprawa, na początku non stop leciały jak ktoś ze mną jechał :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przełożyć panel klimatronika w dół ale do końca to nie będzie porządnie, bo panel będzie latał. Niektórzy przykręcają go z boku na wkręty, jak chcesz.

 

Ja mam przełożone na dół i nic nie lata, żadnych wkrętów itp. Ale te radia dedykowane wyglądają trochę lepiej, u mnie trzeba było dokupić ramkę i elementy potrzebne do przystosowania kanałów nawiewu (czy jak tam to się zwie).

Przy mniejszym budżecie, zdecydowanie poleciłbym jakiegoś chińczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 albo 12 ale tam jest kilka podkategorii jest znaczenie jaką wybiorę? Jaki to dokładnie będzie numer części? Bo trochę tego nie rozumiem, jak by ktoś miał zdjęcie jak to wygląda bez tej ramki i jak z ramka to mógłby pokazać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ma znaczenie który wybierzesz, bo są dwa rodzaje przycisków od DSC (plus jak masz przyciski grzania foteli i inne w tym miejscu) - albo jeden zespolony panel z wszystkimi przyciskami albo każdy przycisk osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi się że nr 12: 51167001410 ale cena 854PLN jest więcej niż zaporowa :shock: :shock: :shock: Przełożysz klimatronik na dół do tego co masz i tyle. Ja mam z pojedynczymi przyciskami i 2 lata temu było to dużo tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakby ktoś miał zdjęcie jak to wygląda bez tej ramki i jak z ramka to mógłby pokazać?

Tu masz jak to u mnie wygląda z ramką, to będzie nr 1 na diagramie z realoem:

http://i67.tinypic.com/2cftg7o.jpg

http://i64.tinypic.com/30cwv1l.jpg


Skoro Ty masz wspólny panel z przyciskami to będziesz potrzebował nr 12. Może wyhaczysz w dobrej cenie na allegro, bo 850zł za nowe to jakaś paranoja. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie wszystko pasowało bez problemu, sam sobie montowałem. Chociaż faktycznie czytałem o problemach z jakimś za długim wyjściem z tyłu radia, przez które nie dało się stacji wepchnąć do końca. Ale to chyba tylko na początku produkcji, po 3 latach musieli już to poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.