Skocz do zawartości

BMW 320d E90 2006 r. 163KM problem z ruszaniem


Dresik84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem BMW 3 z podobno niezawodnym silnikiem, auto ma przejechane ok 350tyś. Od dłuższego czasu mam problem z ruszaniem i do tego przy uruchamianiu silnika słychać dziwne zgrzytanie. Czy ktoś miał podobne objawy i czy jest to może wiązać się z dużym kosztem? Auto ma jak widać ładne parę lat i nie bardzo uśmiecha mi się w niego inwestować sporej kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czasy kiedy M47 w budzie E46 były szanowane minęły już dawno temu, nic dziwnego że przyszedł czas na E90 z tym silnikiem. A już hitem jest gruzowanie E90 poprzez swapy z N47 na M47.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma oznaczać "problem z ruszaniem"?

nie da się płynnie ruszyć, auto dziwnie szarpie i do tego dochodzą jakieś dziwne odgłosy mam wrażenie, że z okolicy skrzyni biegów. Chyba czeka mnie wizyta u mechanika, sam raczej tego nie zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czasy kiedy M47 w budzie E46 były szanowane minęły już dawno temu, nic dziwnego że przyszedł czas na E90 z tym silnikiem. A już hitem jest gruzowanie E90 poprzez swapy z N47 na M47.

Jaki jest sens takiego swapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, jestem już po wymianie. Zanim oddałem auto do mechanika rozejrzałem się w temacie i potwierdza się, że firmy, które proponujesz są chyba najlepsze. Potwierdził to też mój mechanik i sprzedawca w sklepie w którym zamówiłem cały zestaw https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-dwumasa-luk-600-0226-00/65491?id=12511399&auto=BMW-3-(E90)-320-D-XDRIVE-163KM/120KW, że LuK to solidna firma. Mam nadzieję, że pośmigam na nim do kolejnej wymiany auta. Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.