Skocz do zawartości

Rozmiar opon f10


Djmimol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Posiadam f10 530d 2010 rok .Opony jakie mam na na aucie to przód 245/40/19 tył 275/35/19 Run flaty. Panowie wiem,że jest to dedykowany rozmiar przy tej feldze( mam na myśli wlasciwy) . Czy istnieje możliwość wsadzenia opony z większym profilem przy tej feldze? Chce zmienić na 245/45/19 przód 275/45/19 dla poprawy komfortu jazdy ( obecnie czuć każdą mała dziurę bądź nierówność) dodam,że myślałem o innej feldze np.18 cali ,ale wydaje mi że jednak chce pozostać przy rozmiarze 19 cali . Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie możesz bo będzie za duża różnica w średnicy między tyłem a przodem i systemy wspomagające ześwirują i pojawią się błędy na desce. Polecam zaznajomić się z obliczeniami średnicy kół bo nie właściwie to interpretujesz, myślisz że jak obydwie opony o różnej szerokości mają profil 45 to są równe a to jest błąd bo szerokość też zmienia średnicę opon dlatego fabrycznie masz 245/40 przód i 275/35 tył żeby wszystkie 4 koła miały zbliżoną średnicę. W necie są specjalne kalkulatory opon tak że polecam skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o średnicę 4 kół to będzie równo ale opony urosną względem zalecanych o prawie 2,5 cm i pozostaje pytanie czy nie będą ocierały podczas skrętu pomijając wygląd i homologację. Jeśli chcesz poprawę komfortu to może pozostań przy zalecanym rozmiarze ale kup zwykłe a nie run flat, ja tak zrobiłem i jestem zadowolony tylko że mam R18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobię! Powinny wejść bo jeszce jest dużo miejsca ( kwesta sprawdzenia u wulkanizatora ) wcześniej nigdy nie miałem Run flatow więc nie wiem jaka będzie różnica na komforcie jeżeli je zamienię na normalne.... dzięki bardzo za porady .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zwiększając profil raczej prawdopodobne, że będzie tarła opona o nadkole przy skręcie, dołku.

Tylko fabryczny rozmiar. Zmniejsz felgę, nie chcesz zmniejszyć wyrzuć run on flat, ale kosmosu w różnicy się nie spodziewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.