Skocz do zawartości

E36 m52b28 nie włącza się kompresor klimatyzacji


lisek152

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim problemem jest niedziałająca klimatyzacja, a mianowicie kompresor się nie włącza. Szukałem informacji na forum, moim głównym źródłem wiedzy na ten temat jest znany w sieci poradnik o montażu klimatyzacji.

Mój samochód jest to bmw e36 m52b28i z 1997r.

Klimatyzacja w moim aucie jest fabryczna, automatyczna dwustrefowa. Według poradnika, zmostkowanie kabli idących do czujnika ciśnienia ma spowodować załączenie się kompresora. W moim przypadku tak się nie dzieje. Kompresor chodzi tylko po zmostkowaniu pinów w gnieździe przekaźnika, odpowiadającym 30 i 87 przekaźnika. W moim samochodzie nic nie pasuje do opisów elektrycznych z poradnika, czy troubleshoting manuala- sprawdzałem wszystkie roczniki. Mam inne kolory kabli, podłączenia również się różnią. Instalacja w aucie nie wygląda na grzebaną.

Według opisu z poradnika przekaźnik kompresora klimatyzacji powinien być podłączony w następujący sposób:


Kabel czarno/niebieski jest to sygnał masowy z DME na przekaźnik kompresora podłączamy

go pod pin 85 przekaźnika, pod 86 dajemy +przez bezpiecznik 5A(najlepiej pozycja zapłonu)

Pod pin 30 stały PLUS przez bezpiecznik 7.5A A pod pin 87 kabel do kompresora.


U mnie wygląda to natomiast tak:

pin 30- stały plus

pin 87- kabel do kompresora

pin 85- 12v po zapłonie

pin 86- u mnie jest go brak, w podstawie przekaźnika pusty otwór bez pinu

pin 86b- po zapłonie 4,5v, nie zmienia się to po odpaleniu silnika, włączenia klimatyzacji itp.


Wygląda na to, że u mnie w aucie sterowanie przekaźnikiem odbywa się za pomocą 86b, jednak nie mam tam masy, tylko 4,5V.

Inpa w module klimatyzacji nie pokazuje żadnych błędów. W module DME opcja aktywowania przekaźnika klimatyzacji powoduje, że wyskakuje jakiś błąd [error_SG_function], jednak po kliknięciu kontynuuj pojawia się napis, że przekaźnik został aktywowany. Kompresor jednak dalej nie chodzi. To samo w module klimatyzacji, aktywowanie wentylatora i AC nie przynoszą efektów. Dodam, że u mnie nie działa wentylator na pierwszym biegu, jednak po podpięciu go na krótko dalej nie działa, wiec jest to zapewne rezystor- znany temat. Na drugim biegu po podpięciu na krótko wentylator chodzi. Bardzo proszę o pomoc, co można sprawdzić bo już nie mam pomysłów co robić, sytuacji nie ułatwia również to że nie mam pasującego schematu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.