Skocz do zawartości

Problem z wycieraczkami - wyciągnięcie przekaźnika


adamowski10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w mojej 118i z 2005 mam problem z przednimi wycieraczkami, czasami przestają reagować na manetkę, w suche dni wystarczy zgasić i zapalić silnik. Gdy jest deszcz, niestety nawet to nie pomaga - wyczytałem, że winą może być uszkodzony przekaźnik i można zamienić go z tylimi wycieraczkami i wtedy zobaczyć czy nadal to się dzieje. Niestety, dostęp do tych przekaźników jest beznadziejny - w schowku mała rewizja, że ledwo moja łapa się przeciska, a przed samym przekaźnikiem jakiś pionowy plastik z wiązką kabli. Próbowałem go wyciągnąć pęsetą z bmw, niestety przekaźnik ani drgnie. Ręką - nie ma opcji. Kombinerki się nie mieszczą. :mad2: Zwątpiłem czy to jest plug and play czy jednak gdzieś trzeba go podważyć/odpiąć? Jakieś rady oprócz uzbrojenia się w masę cierpliwości?


20190429-180443.jpg20190429-173628.jpg


Dodatkowo pytanie, moje mają kolor niebieski, po numerze OEM znalazłem tylko zielone. Czy mogę kupować w ciemno przed wyciągnięciem starego i zobaczeniem oznaczenia czy raczej się wstrzymać?

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-wycieraczki-bmw-e70-e71-e81-e87-e90-f10-7785137725

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_3903-przekaznik-wycieraczek-2-k37/vPY22329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aktualnie produkowane są zielone. Ciągniesz i musi wyjść, poproś kogoś z mniejszą łapą o pomoc lub rozbieraj wszystko :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dorzucę swoje 3 grosze do tematu na własnym przypadku w e87 2006r:

Jeśli masz problemy:

- dziwne działanie "automatycznej wycieraczki" np zawieszanie się całkowite po chwili działania

- "odbijanie" wycieraczek po powrocie na ok 5cm od dołu tak że zasłaniają lekko widok przez szybę


Winowajcą jest właśnie w/w omawiany przekaźnik - jest on 2 obwodowy i ze starości się zawiesza powodując spadki napięcia, można chwilowo podmienić z przekaźnikiem tylnej wycieraczki ale najlepiej kupić nowy - koszt ok 12zł nie musi być z asso :D


pozdrawiam.

Edytowane przez myqel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.