Skocz do zawartości

e91 otwarce tylenej szyby uszkodzony przycisk


wiciu1919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jesli jest ktos uprzejmy napisac jak krok po kroku otworzyć tylną szybę w e91 kiedy przycisk nie działa

Przycisk rozbierałem jest tak zniszczony rdzą że nie da rady żeby załaczył zatrzask próbowałem na wszystkie sposoby

Chce sie dostać do mudułu wzmacniacza radia bo słabo odbierało a ostatnio przestało całkowicie ( centralny działa) jak i wszyskie światła i wycieraczka wiec to byc może nie sprawa kabli . podobno moduły sa celowo wadliwe ale da sie naprawić

Słyszałem że podaje sie mase na moduł w prawym glośniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najprościej zakodować otwieranie tylnej szyby z pilota a nie klapy. Sprawdziłem u kolegi i działa. Kodowałem CARLY więc nie piwiem ci ktora yo komenda w NCS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NCS jest tak (nie znalazłem oryginalnego tematu więc wklejam samą instrukcję):

Otwieranie tylnej szyby z pilota zamiast bagażnika:

Moduł CAS (nicht_aktiv - otwieranie klapy, aktiv - otwieranie szyby)


HECKSCHEI_ENTR_OHNE_NR

aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_1

aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_2

aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_3

aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_4

aktiv


numery 1, 2, 3, 4 to numery zaprogramowanych kluczyków.

 

Mechanicznie też można otworzyć. Trzeba rozkręcić i odpiąć tapicerkę bagażnika na ile tylko się da (u góry będzie nadal trzymać). Podważyć tak aby był dostęp do zamka szyby, i przesunąć w nim mały trzpień. Sposób zaczerpnięty z forum e60: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=154633.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz tak czy ten przycisk to działą na zasadzie że zwiera styki ??

jak bym zdjoł wycieraczke i dostał sie do kabli to zakładajac ze sterownie jest ok to powinno odryglować ?? ??

Druga sprawa w jaki sposób i gdzie sa podpięte te dwa kabelki z mikro styku . idą one w na paskach w szybie ?? i do modułu diversivity ??


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak. Ten przycisk zwiera dwa kable. Także jak uda ci się je zewrzeć to otworzy. Ten przycisk jest zrobiony na zasadzie foli na którą jest napylona ścieżka i odgóry też jest folia. Żeby to zewrzeć to trzeba te folie rozdzielić. Najprościej zakodować pilot na szybę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lipa z tym pomysłem bo nie moge wyjąc wycieraczki ze stożka , wdałą sie korozja i bedzie cięzko o ile wógole wyjdzie

Mi to otwieranie jest zbędne jak bym sie dobrał do tych dwóch kabli , to bym zaadaptował przycisk od czego innego

Ta folie rozwarstwiłem i nic nie dało tak ze moze głebiej coś nie działa albo nawet ktos odłączył bo mu sie sama otwierała

Ja chce się dostać dostac do mudułu radia bo słabo odbieralo a jak sie ciepło zrobilo to wcale nie odbiera , piloty działają i reszta elektryki w klapie oprócz otwierania szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy te kable które zaznaczyłem ida do mikrostyku


Ogólnie to smiech że nie można z poziomu inpy zrobic testów rygla jak np wentylator chłodnicy , mieszac w module CAS nie chce jakos sie boje że potem z ta poroniona blokada kierownicy sie cos wy...

U mnie w okolicy nie ma ŻANDEGO godnego mechanika a jechac dalej nie mam na razie czasu


2a11ae11c57d7890med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec gdzie sa podłaczone te kable co idzie ta dwu pinowa kostka od mikroswitcha ??

Zdybym widział które to wystarczy rozciąc peszel i je połaczyć i wtedy ten sam efekt co przycisk

Patrzac na filmy i zdjęcia to wydaje sie ze to własnie te kable

Ogólnie nie ma nic opisane , nie którym udaje sie zdjąć przyciks i złaczyc kable mi sie nie oda bo pomimo odkrecenia wycieraczki i nakrętki albuminiowa tulejka tak sie utleniła że trzeba by ciąć nie potrzebuje na razie naprawić przyciku , tylko szybe otworzyć potem sobie poradzę bo zrobie przycisk od wewnątrz

To podginanie plastikowej osłony to na 90% zniszczenie zaczepów , tak myśle jak by w odpowiednim miejsu wywiercić otwór i przez niego trafić w ten otwór w ryglu , a potem tam wkleić plastikowa zaślepkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według mnie to jest ta mała wtyczka dwu pinowa. Brązowy to masa, a szary z żółtym paskiem to kabel sygnałowy, który cie interesuje. Tu masz schemat.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou_200605/wiring-functional-info/body/locking-security-functions/central-locking-system/inputs/dPBLOhG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego nie wiem gdzie ten kabel idzie. Ze schematu widac ze musisz szukać kabla grubości 0,35 szarego z żóltym paskiem. Masz racje ze to inna wtyczka, bo ten jest za gruby, chociaż kolor się zgadza. Szukaj cienkiego kabla szarego z żółtym paskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat mi nic nie mówi nie widze tam takiego kabla

Tak mysle czy jak otworzę tą klapkę co sie wyminia żarówki od wstecznego tam są kwadratowe otwory zatkane wyciszeniem , jak by to wyciszenie wyciąc ale wątpie czy sie dłoń zmieści bez odginania całej osłony . Przeciez to juz by było pisane że ktos tak zrobił

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie potem upakowałem na swoje miejsce , nawet jak bym miał je całe wyrwac i potem nie włozyc to lepsze niż odginanie pokrywy i wyrywanie z zatrzasków a i tak nie wyjdzie bo sa jeszcze dwie ukryte śróby

Potem może to trzeszczeć albo odstawać ale każdy zrobi jak zechce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.