Skocz do zawartości

318i NIEPR. POŁOŻENIE KOŃCOWE WAŁKA ROZRZĄDU/Muł/ Falowanie


grzesiek1035

Rekomendowane odpowiedzi

No to nowości. Błędy nie związane z poprzednimi problemami.

Podczas jazdy wyskoczyła informacja na desce o za wysokiej temperaturze. Po zeskanowaniu pojawiły się bledy: 2DEC power management power monitoring, 2E81 electric coolant pump speed deviation, 2E8B intelligent battery sensor signal, 2E84,3 electric coolant pump communication, reduced power.

I czekajac az auto wystygnie znalazłem na forach USA, że prawdopodobnie coś popitolilem podczas zmiany akumulatora i że jedno wynika z drugiego, prawdopodobnie bezpiecznik na plusie akumulatora. Coś ktoś kojarzy takie rzeczy?? Przy zmianie akumulatora zrobiłem tylko adaptację na btool expert, wyczytałem że kodowania nie trzeba robić bo akumulator nowy był identyko co stary ori bmw 92Ah. Proszę o podpowiedzi. Nie chce robić kosztów niepotrzebnych...koleś z USA opisał że jak zmienił bezpiecznik na nowy to pompa zaczęła pracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko naprawione.


Błędy z akumulatora zniknęły po zakodowaniu aku-jednak sama adaptacja nie wystarcza.


Błędy pompy generował uszkodzony/przepalony kabel zasilający pompę (pod spodem auta obok katalizatora). Błędy same zniknęły po usunięciu usterki.


Inne błędy póki co sie nie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę szczęśliwie. Zwykle pompa jest do wymiany. Spokojnego użytkowania!

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.