Skocz do zawartości

SGM-SIM E60/E61 - Błąd 93F9


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wymieniłem kondensatory w module SGM bo znowu wywaliło mi błąd 93F9 , przez 200km po wymianie było spoko i nagle gong i znowu poducha świeci więc zrobiłem aktualizację modułu przez WinKFP , póki co błędu 93F9 nie ma ale wywaliło mi takie błędy :


93AD Systemzeitfehler

93BD Timeout ID 12H(SBSL B+- Diagnose Low)

93BC Timeout ID 11H(SBSR B+- Diagnose High)


Na dodatek jak się przejechałem to wspomaganie przestało działać poprawnie, chodzi ciężko jak w traktorze :D , w dodatku posypało błędami z DSC itp . Z tego co wiem muszę uruchomić czas systemowy w satelitach , posiadam Ista D , Ista P i cały pakiet Standard Tools , będę wdzięczny jeśli ktoś poratuje co mam zrobić dokładnie (opisać , może być na pw) bo nie chcę czegoś uwalić , juto muszę koniecznie mieć sprawne auto na wieczór a nie wiem co zrobić :/ , nie mam zielonego pojęcia jak uruchomić ten czas systemowy i czemu wywala brak komunikacji SBSL i SBSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Więc tak , założyłem kondensatory trochę inne, słabsze bo 50V ale 10000uF pojemności , zrobiłem update softa do najnowszego i błędu nie ma już kupe czasu . Zamówiłem odpowiednie kondensatory takie jak były oryginalnie i niestety ale 4 sztuki nowych kondziołów nie działają , w sensie jest spadek napięcia i wywala na nich błąd... zauważyłem też, że może to być spowodowane przerwaną ścieżką w miejscu gdzie wchodzą stopy kondensatorów , zrobiłem mostek z jednego na drugi po plusie (bo nie było przejścia z jednego na drugi) i działa do dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.