Skocz do zawartości

Szarpanie przy przyśpieszaniu po zmianie felg na 21 cali


Kondzior1995

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Mechanizmy przekładniowe w zależności od modelu E70 są przystosowane do konkretnych rozmiarów kół. Jeśli sie tego nie stosuje to dyfry Wasze szybko się "skończą". Ja swoje dwa mechanizmy różnicowe właśnie tak wykończyłem (napęd stały 4x4). Teraz stosuję tylko średnice kół zalecane przez BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam was . Autko e61 530xd Podpinam się pod temat . Kilka dni temu zmieniłem zimówki na nowe używane . Identyczny rozmiar ale inny producent . Nie wiem czy to jest problemem ale zaczęły się poszarpywania podczas jazdy aż do zatrzymania auta ( łącze to ze zmianą opon ) głównie na autostradzie aż wyskoczył błąd 55c3 . Opony nowe to contiwintercontakt 245/40 18 ( jak na tabliczce ) dwie przednie opony maja 6.5 a tylne obie 7mm wysokości bierznika . Rok produkcji ten sam . Sprawdzałem nastawnik reduktora i jest jak nowy a nie chce pchać się niepotrzebnie w remont reduktora. Mogą się robić takie heca po zmianie opon ??? Fakt stare Micheliny pilot alpin które zdjąłem miały taki znaczek jakby 4x . Taka jakby aprobata ze 4x4. Co wy na to ? Olej zmieniłem w reduktorze ( żadnych opiłków i syfu ) nie pomogło . Szarpania się zaczynaja przy wyższych prędkościach . Po miejscu jak jeżdżę to nie występuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sam dales sobie odpowiedz.
no nie do końca . Bo być może jest to czysty zbieg okoliczności . Zmiana opon i awaria reduktora . Nie zawahałbym się stwierdzić ze to wina opon , ale dlaczego awaria i błąd występują nie od razu jak jade a po ok godzinie czy dwóch ? W zakrętach nie swieci się DTC . Poprostu ja tego nie pojmuje . Mógłbyś mi to wyjaśnić ? Skoro obwody te same i rozmiar a nawet ciśnienie to problem jest w budowie opony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.