Skocz do zawartości

530D EGR


tomek8988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie potrzebuje porady.

Moja e60 530d 235KM nie miala siły sie rozpędzić. Zaczynała ciagnac powyzej 2000obr/min check sie nie świecił. Podłączyłem pod kompa ISTA pokazała błąd 4501, po tym zapalił sie check. Zabrałem sie za czyszczenie zaworu EGR. Wracając do domu auto normalnie ciągnie ale błąd sie dalej święci, nie da sie go wykasować.

Wcześniej jak było wszystko dobrze to auto podczas dodawania gazu do spodu potrafiło zakopcic. Po tych zabiegach przejechałem sie na następny dzień autem i bmka przestała kopcic.


Macie jakieś sugestie co moze być z tym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tydzień temu to samo, do wymiany miałem przetwornik ciśnienia egr, ale w twoim przypadku moze byc membrana w zaworze egr ( słychać takiego kaczora kwakwakwa w okolicach gruchy od egr) lub uszkodzone serwo hamulcowe i za małe podciśnienie . Pozdrawiam

aha , ja z błędów oprócz 4501 miałem chyba 4701 -ze za duże ciśneinei powietrze egr albo za małe - po prostu ten przetwornik sie zacinał. ja kupiłem pierburga za 300 zeta i moc wróciła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zwróć jeszcze uwagę na stan przewodów podciśnienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc mam też blad 4501regulacjia recyrkulacji spalin.jeszcze do tego hamulec pod czas cofania lub parkowania robi się twardy.i do tego auto odpala bez naciśnięcie na pedal hamulca co tak nie było 2tygodnie temu.ma ktoś jakos pmusl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.