Skocz do zawartości

Czujnik kąta skrętu- nie działa DSC 316i n42


bzykus92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;-) problem dotyczy E46 316i N42b18a 2002. Wiem że dużo jest podobnych tematów na forach ale liczę na waszą pomoc. Świecąca kontrolka DSC+ żółta kontrolka ręcznego. Nie działa DSC. Podłączyłem pod INPE ale nie pokazuje żadnego błędu a niestety przy wyborze w menu DSC wywala błąd ihf-0009..... I wyskakuje jakiś komunikat i nic nie mogę zrobić. Po podłączeniu u mechanika wyskoczył błąd: czujnik kąta skrętu- usterka wewnętrzna. Nie wiem czy brać się od razu za wymianę tego czujnika na inny czy może innym sposobem to rozwiązać np ustawić zbieżność i skalibrować kierownicę na nowo. Co sądzicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz kilka wersji dsc do wyboru, połącz się i wklej błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z zawieszeniem nie robiłem. Fakt że czuję że auto czasami ściąga i patrząc na kierownicę to ustawiając ją na wprost auto nie jest wyprostowane. Tylko nie wiem jak rozumieć ten błąd który odczytało że usterka wewnętrzna. Bo jeśli sam czujnik jest w środku uszkodzony to nie ma co szukać innych przyczyn tylko wymieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Weź nie skupiaj się na błędach z jakiegoś srelfi zapewne..to pewnie brak komunikacji, skoro inpa się nie łączy (a z innymi modułami tak) to jest coś nie tak ze sterownikiem dsc, a to zdarza się dość często.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.