Skocz do zawartości

Wahania masy powietrza


diger79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent 530d 235km polift automat. Ostatnio zauważyłem wahania masy powietrza w stosunku do masy powietrza oczekiwanej. Wahania te nasilają się szczególnie na biegu jałowym. Jednocześnie wysterowanie egr również się waha. Wydaje mi się że silnik jest trochę niemrawy po przyspieszeniu w zakresie obrotów 1500-2000 obr/min. Falowania obrotów brak. Podejrzewam elektrozawór sterujący egr. W linku wykres przy spokojnej jeździe:


https://log.malonetuning.com/chart/249934#H8KLCABjwrrCjlwCA8KdwpHDjQ7DgiAQwoTDn8KFw7PCkkDDv8OfwqXDqQFlbUlqaWDCm1TCn8OeUi8eXBI9Mh8zw4wufS%2FCrsO%2BfnELw4oxw7htwo0Cw5QAScKcfXBPPMKOIEZcMBhCwpHCiMKxVj7CpMOZXTxZcMOjRCfCiEgfwqBXwqDCocKAEipowqDChW4AwqHDn8O%2Bwo18XGdHw6nClsKuwpI0OcKLw5IaMkdEUgvCoMKww6E3wqJZwqJYUsOAw43DjMKRwoljwpHDolHDgz7DlcKywqRmScOFwpIyMxLDnyAzEV8hwrPCocOfe8OzW8Oow77CqcKQw7nCvzrDp8OiS2TDsk7Dk8OwAsKtMsObUhYDAAA%3D


Dodatkowy objaw(chyba z tym związany) to basowe łupanie z okolic tego zaworu(słuchać w słuchawkach):


https://www.dropbox.com/s/yzdat9h6zg0fnnp/2019-03-12%2015.33.30.mp4?dl=0


Błędów w diagnostyce brak. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam identyczna usterkę zawór podciśnienia wydaje identyczny odgłos i żadnych błędów z tego powodu w diagnostyce

Jak odepnę wężyk od EGR to przestaje buczeć. Niektórzy uważają ze to jest normalna praca silnika.

Mam już kupiony nowy zawór i będę się zabierał za wymianę.

Ale mam pytanie czy zauważyłeś może ze auto pali więcej niż powinno z tego powodu ? Szczególnie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo mam dpf do wymiany/wywalenia- bardzo szybko mi się zapycha i w związku z tym często wypala. Czyli często mam bogatą mieszankę. Codziennie robię ok 30 -100km trasą i trochę po Warszawie i spalam średnio ok 11-12l.

W trasie 160-180km/h ok 8l. BTW coraz bardziej dochodzę do wniosku, że trzeba wyrwać chwasty(egr, dpf) :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój potrafi w mieście 16l łyknąć. A w trasie jest ok jakieś 7-8 l.

I dlatego zastanawiam się czy ten „kaczor” ma taki spływ na spalanie w mieście.

Jak go wymienię to pewnie się wszystko okaże

Bo nie wiem co go tak zmusza do takiego palenia. Tak jak wspomniałem zero błędów, odczyty i wszelkie korekty ok.

Silnik suchy i nie kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.