Skocz do zawartości

E91 330xi stuki


Klajbek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent e91 330xi N52b30a 260 tys. ori przebieg. Problem jest taki - na rozgrzanym silniku, szczególnie po agresywniejszej jezdzie, z okolic skrzyni słychać charakterystyczne stukanie, które ustępuje po wciśnięciu sprzęgła. Na zimnym jest wszystko ok.

Innymi objawami są tez : stuk ( jakby rozłączanie napędu ) po szybkiej zmianie biegu z 1 na 2 ponizej 3000 obr. , lekkie trzęsienie budą przy gaszeniu bez sprzęgła.

Czy to wszystko kwalifikuje dwumas do wymiany ? Czy tez moze to byc cos innego ? Poniżej wrzucam filmik z owym stukaniem.




Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie wracam do tematu, jeżdżę z tym do tej pory, nic się nie zmienia, jedynie czasami jest to mniej słyszalne, czasami jak parę razy wcisne I puszczę sprzęgło to jest ciszej. Co do szarpniec przy zmianie biegów- podobno manual tak ma.. 4 mechaników mowi to samo- trzeba sie przyzwyczaić.

Ktoś ma jakieś sugestie lub przeżycia z tym stukaniem z filmiku z pierwszego postu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie nikt nic nie pomoże?:( ja juz rozkładam ręce, żaden z mechaników nie potrafi dokładnie określić co sie dzieje - "jezdzic obserwowac"... mnie to drażni niemiłosiernie, co jeszcze zauważyłem to ze im większe obroty ( tak do 1100 bo później tego nie słychać) tym częstotliwość stukania/chrobotania większa. Przy minimalnym wcisnieciu sprzegla mam wrażenie, że jest to trochę glosniejsze, przy max sprzegle w podłodze kompletnie nic nie słychać. Najbardzisj po dosyć ostrej jeździe. Czasami jak wcisne pare razy sprzęgło i puszczę to jest trochę ciszej... Przy ruszaniu na samym sprzegle auto rusza płynnie i nie stuka, więc jakis dwumas mi nie pasuje.. jedynie przy gaszenia bez sprzęgła lekko rzuci buda i słychać typowo dwumasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.