Skocz do zawartości

Wymiana sprężyn zły montaż??


pianek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj znajomy wymienił mi 4 sprężyny. Problem pojawił się już na geo ponieważ Pan stwierdził że jest krzywa buda i przednie lewe koło ma zły kąt pochylenia koła. Dziwne rok temu było wszystko ok na geo a teraz taki tekst. Pilnie potrzebowałem auta więc musiałem wyjechać. Dzisiaj patrzę że prawa strona stoi niżej niż lewa o jakies 1.5 cm. Czy da się źle założyć sprężyne albo odwrotnie? Był temat z źle zamontowaną sprężyna ale chodziło o tył i skrzypienie jej a u mnie przód i nic nie skrzypi. Auto jeździ prawidłowo nawet nic nie ściąga zawieszenie nie ma absolutnie żadnych luzów. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da źle założyć i ewidentnie jest spartolone.

Ostatnio wymieniałem z przodu sprężyny i amortyzatory.


W sprężynach nie ma znaczenia strona prawa czy lewa dotyczy się to obydwóch osi.

Znaczenie ma jak ją założysz to znaczy nie jest ona symetryczna i jest różnica pomiędzy górą a dołem sprężyny.


Zobacz sobie foto sprężyn z tylnej oski , nowe nawet mają naklejkę z strzałkę i napisem "top"


76b22b7dea3e1ff2med.jpg


W przedniej osi jest to samo choć jak teraz wymieniałem to nowe nie miały oznaczenia ale założyłem je tak samo jak były założone stare.

Nie mam fotki starej i nowej sprężyny na kompie , ale mam starą wystawioną na sprzedaż i widać ,że nie jest symetryczna .


Link do aukcji. Tak jak jest zdjęcie była ona założona i nie może być odwrotnie.

https://allegro.pl/oferta/sprezyna-przod-bmw-x3-e83-sportowe-s226a-7819087523


całość na przednią oś do S226 kupiłem na aukcjach razem coś około 1800zł :


https://www.ebay.pl/itm/2-BILSTEIN-B4-STOSSD%C3%84MPFER-FEBI-DOMLAGER-VORNE-BMW-X3-E83-SPORTFAHRWERK/382653573524?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

https://www.ebay.pl/itm/SPIDAN-Fahrwerksfeder-86986/362174458248?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę oddać żeby sprawdził dokładnie i poprawił. Mechanik twierdzi że nie da się tego źle złożyć ale nie robił problemu i kazał przyjechać. Sprężyny to eibach pro kit a zawieszenie s226. Eibach trafiły się nowe za 400 zł więc się skusiłem a tu taka lipa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całe auto było pochylone na lewą stronę , obojętnie czy patrzyłem na nie z przodu czy z tyłu było to widać .

Przyczyną właśnie był zawias lewy przód- ułamana sprężyna , wydojony amor i zmiażdżony odbój.

Prawa strona to sprężyna była cała , amor już zdychał , zmiażdżony odbój.


Po przeszczepie na nowe wszystko jest OK.


Jest jeszcze taka opcja choć mało prawdopodobna że nowa sprężyna się ułamała , bo aby ją założyć to trzeba tak to ścisnąć aż soki z niej pójdą . :D

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na diagnozę zrób test tłumienia.

U mnie było tak.


f09e995441aa5d2fmed.jpg


O dziwo prawa strona z testu wyszła spoko choć amor był na wykończeniu , sprężyna trzymała całość na tyle że wynik wyszedł dobry. Jest to bardzo mylące,

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super dzięki. Jutro podjadę na stację i dam znać. Teraz jestem pewien cała prawa strona ja niżej od lewej i widać to gołym okiem nie trzeba nic mierzyć. Tylko czemu na ori sprężynach w tym jedna tylna pęknięta i stała prosto :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.