Skocz do zawartości

525d nie działa radio


b0ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem z radiem w aucie. Nie mogę go właczyć. Ale po koleii naświetlę całą historie. Rok temu miałem podobny przypadek i elektryk naprawił mi zimne luty w module BM54 i wszystko działało. teraz problem pojawił się znowu, postawiłem go spowrotem do tego samego elektryka i stwierdził, że w module "wilgoć zrobiła swoje" i go nie odratuje, stwierdził,że trzeba kupić drugi moduł. Tak zrobiłem, po kupnie drugiego i zamontowaniu go radio dalej nie chce się włączyć. Dziś zamienialiśmy moduły z kolegi X5, mój moduł u jego działał a jego u mnie nie. Wiec da sie stwierdzić,że mój moduł jest ok, takze to odpada. przejrzałem sporo wątków na temat radia i sprawdziłem co się da. tzn wszystkie bezpieczniki i prąd na kostce (chociaz tutaj dałem ciała i przy okazji nie sprawdziłem u kolegi w kostce czy prąd jest na tych samych pinach co u mnie czy dodatkowo w innych). Macie jeszcze jakies inne propozycje co może być nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli sprawdziłeś i masz masę oraz napięcie na odpowiednich pinach tunera to by wskazywało na uszkodzony monitor.

Ale sprawdź jeszcze raz ,najlepiej przy pomocy żarówki

12 pin masa

15 pin stałe napięcie

16 pin napięcie po stacyjce

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz skrupulatnie wszystko sprawdziłem i aż mi głupio teraz... We wtyczce w swoim aucie miałem zaśniedziałe kilka wtyków, a z racji ze dostałem moduł z obciętą wtyczką to obciełem stare wtyki i wlutowałem nowe. Tyle że robiąc to po ciemku włożyłem wtyk w nieodpowiednie miejce, mianowicie

15 Pin włożyłem w miejsce 7. Zauważylem to dopiero teraz, pin włożyłem w odpowiednie miejsce tak jak powinno być i radio hula jak za dawnych czasów.

małe przeoczenie a kosztowało mnie sporo czasu i nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.