Skocz do zawartości

[E60/61] Niesprawne ogrzewanie od strony kierowcy


vache

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Jestem posiadaczem BMW e60 z 2008 r. 535i, wersja USA. Problem jest następujący. Pewnego dnia przestało mi grzać powietrze od strony kierowcy.

Nie bardzo wiem jak mogę sobie już poradzić z tym problemem. Strona pasażera działa bez zarzutu. Nagrzewnica została wymieniona i wstawiona nowa.

Mechanik mówi, że wszystkie 13 silniczków popychających klapy działa. Klapy się ruszają, układ został odpowietrzony. Na nowo wprowadzone sterowniki.

Parownik jest sprawny. Nie bardzo wiem, gdzie może leżeć już przyczyna. Macie jakieś pomysły? Deska była zdejmowana już 2 razy i nie znaleziono usterki.


Polecilibyście warsztat, który by się podjął takiej naprawy?

Najlepiej Warszawa i okolice (szczególnie bliżej strony wschodniej).

Im bliżej Mińska Mazowieckiego, Siedlec tym lepiej.

Z polecanych widziałem tutaj na forum Auto-Sew.

Widziałem też Auto-Reduta, aczkolwiek mieszane opinie.

Nie chciałbym do ASO bo pewnie skasowaliby kosmos.


Z gory dzieki za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błędy jaki są? Może elektrozawór.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro nagrzewnica jest nowa i sprawna, odpowietrzona, zawory wody sprawne, klapy regulacji powietrza sprawne i poruszają się, sterownik ok to pozostają następujące rzeczy:

- parownik sprawny, ale czy czysty? Lubi zarastać syfem, co powoduje problem z przepływem przez niego powietrza

- filtr kabinowy kierowcy

- pobieranie powietrza z pod filtra kabinowego kierowcy (błotnik lewy gumowa zasłonka) i przekazanie go dalej w stronę zaworów

- dmuchawa powietrza, jest wspólna dla obu stron, ale sprawdzić czy lewy wirnik nie obraca się na osi silnika.


Nic innego nie pozostało w przypadku gdy wszystko pozostałe sprawdzone zostało i twierdzą, że sprawne. Czy sterownik po zaprogramowaniu na nowo, pokazuje w programie diagnostycznym wartości nastaw/ regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obszerna odpowiedz ! Bede prawdopodobnie zostawial auto w stolicy u mechanika i dam znac jak sprawa sie rozwiaze albo co powoduje ta usterke.

Pozdrawiam.


P.S Wgrane zostało całkowicie nowe oprogramowanie auta i jest wszystko ok. Nie ma błędów i grzeje idealnie. Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pomoc :).

Teraz tylko ogarnąć żeby czytało USB do muzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podepnę się pod temat... Czy błąd https://zapodaj.net/529090ca786dd.jpg.html wskazuje na wadliwe działanie elektrozaworów? Z nawiewu na szybe i nogi leci ciepłe przy włączonej klimie.

Jeśli problem jest w elektrozaworach to gdzie je znajde?

Jeśli chodzi o naprawę to warto kupić używki ori, nowy zamiennik czy zestaw naprawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.