Skocz do zawartości

BMW w Irlandii


Shells

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! W pazdzierniku / listopadzie wybieram sie do Irlandii na troszke dluzej: byc moze rok a moze jeszcze dluzej. Zamierzam jechac aute. I tu pare pytan do ludzi ktorzy juz sa albo byli w Irlandii, bo slyszalem rozne opinie: czy mozna i ewentualnie przez ile uzytkowac samochod (oczywiscie BMW) w Irlandii bez przerejestrowania, bez placenia podatku itd. Roznie ludzie mowia: jedni ze przez 2 tyg, inni ze przez 6miesiecy a inni ze jeszce dluzej.

Czy warto przed takim wyjazdem zalozyc sekwencje??? Mam 523iA, wiec liczac ponad 2000km w jedna strone napewno troche bym zaoszczedzil, tylko jak to jest z gazem w Irlandii, czy jest dostepny i w jakiej cenie.

I wreszcie ostatnie pytanko: jak najtaniej / najszybciej dostac sie do Irlandii autem (chodzi mi o rozne linki do promow itd.). Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o drodze sie nie wypowiadam bo uzywam samolotu...

 

gazu nie zakladaj, bo tam jest drozsz od Pb.

Jesli chodzi o rejestracje, to da sie to szmuglowo przeciągać... :P (nie powiedzialem tego...)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa unijnego możesz jedździc autem za granicą nie dłużej niż pół roku. Tak samo jest z prawem jazdy. Po 6-ciu miesiącach wypadałoby wyrobić nowe, irlandzkie. W praktyce jest to rzecz nie do sprawdzenia. No bo jak? Ewentualna kontrola przez patrol policji jest mało prawdopodobna, a wiadomo, ze za rejestracje samochodu i OC lepiej płacic w Polsce, bo jest duzo tansza. Jak policja poprosi Cie o papiery, to pokazujeszz, jak Ci sie pytaja ile tutaj jestes, to mowisz ze od tygodnia, wszystko.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pare dni temu znalazlem cos takiego na interii:

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=782564

Nie wiem na ile to prawda, bo wyslalem to do kolesia ktory siedzi juz w Irlandii cos kolo roku i odpisal, ze nie slyszal by ktos mial jakies klopoty z tytulu jazdy polskim autem.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
bylem tam jakis czas.. co prawda w Cork na poludniu nie w Dublinie.. i osobiscie nie mialem z tym problemow.. nawet kiedys mi mandat wystawili za parkowanie bez oplat :D ..no ale nie przejalem sie sprawa.. generalnie to fakt.. jezdzisz tak dlugo az cie nie zatrzyma polizei ich i nie powie ze masz przejrestrowac auto.. po tym trzeba by uwazac troche.. zeby nei trafic na tych samych ;) ..choc slyszalem ze podobno sa jakies brygady ktore sledza wjezdzajace auta z obcymi rej. ..no i sami mieszkancy sa czasem ze tak powiem 'uprzejmi' idonosza ze ten i ten jest tyle i tyle a auto ma na takich i takich blachach.. ale mysle ze to trzeba by sie postarac.. generalnie zasada jest prosta: nie zwracaj na siebie uwagi..
E39 540iA ... Kocham i Szanuję... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "uprzejmość" to Irlandczycy generalnie lubią kablować i się z tym nie kryją. Więc trzeba uważać. Co do samochodu, to na pewno nie jest tak jak w tym artykule, ze tam 24 godziny. Bzdura!! Ja slyszalem o 3 miesiącach, jeśli pracujesz legalnie. Jednakowoż, z tego co widzę to po Dublinie jezdzi kilkadziesiąt samochodów z polskimi blachami. Kilka z nich na pewno od roku, bo juz tyle tu jestem i ciągle ich widuję. Więc niektorzy sie zbytnio nie przejmują ;)) A o Litwinach i Łotyszach to nie wspomnę, bo ich samochodów jest tu cala kupa... I to jakie fury, głównie BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.