Skocz do zawartości

F30 1.6 skrzynia . Dziwne szarpnięcia


kamilmichalec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was .

Jestem posiadaczem BMW F30 1.6i z końcówki 2014 r

Auto ma przejechane 58 tyś km

A tematem jest : Zacząłem odczuwać dziwne szarpnięcia , lub skrzynia działa z lekkim opóźnieniem .

Najbardziej odczuwalne to jest na zimnym silniku , i jazda w korku .

Po przełączeniu na Manual i zmiana biegu z 1 na 2 jest to samo szarpniecie i odwrotnie z 2 na 1 .


Inny przykład : jadę z prędkością 60 km/h dojeżdżam do świateł ale auto dalej się toczy , zapala się zielone i wciskam gaz i właśnie w tym momencie jest szarpnięcie , lub skrzynia się zastanawia .


Jeśli ktoś ma podobny przykład , lub ma rozwiązanie , proszę o wiadomość .


Dodam że auto jest jeszcze dalej na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Wyzsze biegi wchodzą dużo płynniej.

Jak wjeżdzam na rondo i w polowie jak jeszcze są skręcone koła przy wyjsciu dodam dużo gazu to potrafi szarpnąć.

Wydaje mi sie ze ESP opóźnia co by boka nie złapać i na prostych kołach nie synchronizuje skrzyni z przepustnicą.

W momencie wyprostowania kół przepustnica chce nadrobic, a bieg jeszcze nie do końca wpięty.

Mam i F30 i F21 i efekt jest ten sam.

Juz się nauczyłem ze przy normalnej jeździe dodaje mniej gazu na poczatku i problem nie wystepuje.

Zresztą sam bezmyślnie tak zacząłem podswiadomie robić.

Jak bym miał gwarancje to bym z nimi powalczył.

Wogóle to mam wrażenie ze te 8 biegowe skrzynie jak juz maja trochę nalatane(powyżej 80tys) to gorzej pracują niz stare 6HP po 200-300tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawdźcie czy przy wyłączonym ESP (poprzez przytrzymanie przycisku 5sek) skrzynia dalej będzie szarpać. ESP zimą powoduje dziwne reakcje auta, w tym upośledzoną reakcję na gaz, która może wpływać na działanie skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.