Skocz do zawartości

[E61] Tylna wycieraczka-nietypowe pytanie


Osskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, więc nie będzie typowego pytania, w stylu nie działa wycieraczka i typowej odpowiedzi w stylu: przewody w klapie. Wycieraczka działa, bardzo dobrze, tylko chciałem dopytać o sposób jej pracy :p

Ad.1

Przełączanie tylnej wycieraczki, to jedyna czynność podczas której manetka fizycznie zostaje w innym miejscu. I teraz, gasząc auto, przy włączonej tylnej wycieraczce (manetka od siebie), i ponownie go włączając, wycieraczka powinna działać? Tak było w każdym aucie które do tej pory miałem, a tu jednak sie nie włączy do momentu, aż ją wyłacze i znowu włacze. Upierdliwością jest to, że nigdy nie pamiętam jak ją zostawiłem i albo spryskuje sobie przednia, albo tylną szybe :p

Ad. 2

Czy przy wyłaczonej wycieraczce tylnej, ale działających przednich i wrzuceniu biegu wstecznego, powinna sie właczyć równierz wycieraczka tylna, na czas cofania? Tak też miałem w każdym aucie, a tutaj tylko gdy tylna wycieraczka jest włączona, to podczas cofania zaczyna pracować w trybie ciągłym, przy przerzuceniu na D bądź P znowu wraca do pracy normalnej, to jest w jakiś odstępach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wycieraczkami steruje komp, a nie elektrostyki w manetce - jak w niektórych samochodach.

Może to być upierdliwe, dopóki nie zdasz sobie sprawy z tego jak to zostało obmyślane, a zakładam, że chodzi o to, że jak parkujesz samochód w deszczu i zostawiasz wycieraczki włączone, to odpaljąc rano nie będą Ci skrobać na sucho, lub co gorsze, jeśli złapie mróz i wycieraczki przymarzną, to po przekręceniu kluczyka silniczki Ci się nie spalą, czy jakieś zębatki nie połamią :)


Z cofaniem to tak jak masz, w e39 też tak miałem. Jeśli nie jest włączona tylna to nie ruszy, a jak włączona to przechodzi w tryb ciągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.