Skocz do zawartości

[320i] Gazowanie na zimnym


Lobit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Opiszę wam co mój kolega odjaniepawlił w mojej beemce :mad2: . Wyszedłem z pracy żeby odpalić auto i oczyścić szyby ze szronu, mój kumpel(nie ogarnięty 'motoryzacyjnie') postanowił na czas czyszczenia posiedzieć sobie za kółkiem i nie wiem co mu od.ebało ale postanowił wkręcić silnik do odcięcia tak z 2 razy zanim go nie z.ebałem żeby przestał :mad2: . Wiem że temat stary jak świat, ale proszę uspokójcie mnie że mi właśnie silnika prawie nie zajechał, czy nie skrócił mi jego żywotność o x km, czy nie zacznie mi teraz np żłopać olej :cry2: Silnik chodził tylko ok 1 min na postoju :/ , ale w mocy silnika czy jego dźwięku nie zauważyłem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie jeździsz na 15w40 to będzie żył.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw mu rachunek z aso za nowy silnik, a przynajmniej postrasz może następnym razem pomyśli zanim odwali kolejną głupotę na cudzej własności.

BTW rozgrzewanie silnika na postoju nie jest najlepszym pomysłem, nie jest zbyt zdrowe dla samego silnika i oczywiście dla środowiska jest be :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wkurwiu na drugiego człowieka dawno nie miałem Panie Cezary. Ogólnie już przedstawiłem mu co następuje: jeśli w najbliższym czasie zacznie coś się 'dziać' z silnikiem; nadmierne żłopanie oleju itp to oddaje mu auto i ma je doprowadzić do stanu z przed zdarzenia. Szczególnie że miałem(mam nadzieje że mam nadal) silniczek zdrowy ze sprawdzonym przebiegiem 140 tys :cry: . Pozdro i dzięki za chwilowe uspokojenie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5w40 valvorine. Temp. na zewnatrz byla ok 0 stopni.. Dosyć świeży ten olej pół roku na nim jeżdżę + dolewki jak to w m54. Jestem ciekaw czy wszystko będzie git. Kolega jak usłyszał o ewentualnej wymianie silnika prawie zemdlal :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.