Skocz do zawartości

Wyłączenie trakcji G30


VerniQR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z takim pytankiem. Mianowicie chciałem się ostatnio pobawić swoją G30 na śniegu, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Po mimo dezaktywacji DTC, i tak gdy np. chciałbym dodać gazu, samochód mi na to nie pozwala. Jest możliwość wyłączenia najlepiej wszystkich "wspomagaczy" dla kierowcy ? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no ja klikałem, nie przytrzymywałem. Możesz wytłumaczyć jaka jest różnica ? Po kliknięciu pojedynczym niby wyskakiwała kontrolka z OFF na desce i na ekranie wyświetlało się że zostało dezaktywowano, a jednak nie do końca było to wyłączane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat wszystkie modele bmw maja 2 stopniową dezaktywacje systemów trakcji. Jesli wciśniesz przysick 1 raz to wyłączy ci sie częściowo i pijawi napisc dtc wyłączono. Pozwoli ci na lekkie uślizgi ale jeśli auto poczuje że przecholowałeś to samo zareaguje.

Prztrzymując ten sam przycisk przez kilka sek wyłączysz kompletnie wszystkie wspomagacze ( zostanie ci tylko abs) a na zegarach bedą ci swiecily na zółto ( o ile dobrze pamietam) klocki i trójkąt ze strzalka dookola


Poza tym wystrczylo wpisac w google "jak wyłączyc kontrole trakcji w bmw" jest mnóstwo informacji :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Grzybu, nie do końca jest tak jak piszesz.


Naciskając raz przycisk od trakcji WŁĄCZASZ DTC czyli dynamic traction control, co działa w ten sposób, że masz przyhamowywane koło które się ślizga i moment obrotowy przenoszony jest na koło przeciwne (działa jak szpera)

DSC jest wtedy ograniczone więc podczas jazdy możesz lekko zarzucić tyłem.


Jak długo przytrzymasz przycisk wylaczasz i DTC i DSC czyli dynamic stability control.

Wtedy wyłączone są wszystkie systemy


Najlepiej jednak przeczytać instrukcje obsługi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pasy to tak, ale po cholerę załącza się kontrola trakcji ...

 

Czyli jak bo nie kumam.


Jak wyłacze calkowice kontrole trakcji (trzymajac kilka sek przycisk) i zaczne szalec to po chwili system stwierdza ze za bardzo szaleje i wlaczy mimo wszystko kontrole trakcji i napnie pasy jesli mam active protection? (Co prawda na torze nie bylem)

Mam active protection ale nigdy przy zabawie pasy sie nie napiely i wlaczylo sie ponownie dsc. Co innego jak wykrylo zagrozenie, docisnelo, zlozylo fotel i zaczal hamowac 0.5sek przede mna ale to nie do opisywania w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Przy mocniejszych zabawach na śniegu - zachowało się tak jak napisałeś. Wyprostował siedzenia, napiął pasy i załączył kontrole trakcji. Idąc poślizgiem kontrolowanym i tracąc nagle napęd (bo tak zachowa się dsc) - nie muszę pisać co to oznacza.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.